Līderis Hirvonens, Neikšāns/Dzirkals sestais

Info: wrc.com
Foto: savonsanomat.fi

Pēc pirmās rallija dienas vadībā izvirzījies „Ford” komandas pilots Miko Hirvonens, kurš par 15 sekundēm apsteidz Dani Sordo no „Citroen” komandas.

Pirmajā posmā ātrāko laiku uzrādīja Jari Mati Latvala, kurš par 4,9 sekundēm apsteidza Markusu Gronholmu, kuram šis bija pirmais rallijs pēc vairāk nekā viena gada pauzes. Čempionāta līderis Sebastians Loebs jau pašā rallija sākumā izbrauca ārpus trases un kā rezultātā francūzis posma uzvarētājam zaudēja 25,9 sekundes. Neikšāns/Dzirkals pirmjā posmā PWRC klasē kopvērtējumā ieņēma astoto vietu. „Mēģinājām braukt, cik ātri varējām, un rezultāts ir labs. Posms bija ļoti grūts,” pēc pirmā posma wrc.com rallija radio teica Neikšāns.”

Arī otrajā posmā ātrākais bija Latvala, kurš kopvērtējumā savu pārvaru pār Sordo palielināja līdz 10 sekundēm. Trešajā posmā pirmo reizi ātrāko laiku uzrādīja Loebs, taču kopvērtējumā viņš saglabāja savu ceturto vietu. Neikšāns/Dzirkals pēc trešā posma PWRC klasē kopvērtējumā ieņēma astoto vietu.

Trešajā posmā kārtējo avāriju piedzīvoja Latvala, kurš nenovaldīja savu auto un pēc 50 metru kūleņošanas atdūrās pret koku. Pēc komandas teiktā, automašīna esot pilnībā iznīcināta.

Jāatzīmē, ka pirmajā posmā avāriju piedzīvoja līdzšinējais PWRC klases līderis Patriks Sandels, kurš atzina, ka kļūda bija stenogrammā, tāpēc vienā līkumā tika iebraukts par ātru.

Pēc servisa parka pilotiem atkārtoti nācās veikt pirmos trīs posmus. Piektajā posmā ātrāko laiku uzrādīja Hirvonens, kurš arī izvirzījās vadībā rallija kopvērtējumā. Otro vietu joprojām saglabāja Gronholms. Dienas priekšpēdējā posmā ātrākais bija Sordo, bet pēdēja atkal ātrākais bija Loebs. Tas viņam kopvērtējumā ļāva pacelties uz trešo vietu, jo Gronholms pēdējā posmā zaudēja 22 sekundes un kopvērtējumā atkrita uz ceturto vietu.

Jāatzīmē, ka arī šoreiz neiztika bez avārijām. WRC ekipāža Van Merksteins vienu kilometru pirms sestā posma finiša no ceļa nolidoja 40 metrus un nonāca upē. Arī PWRC klases līderis Al-Atijahs priekšpēdējā posmā piedzīvoja neveiksmi un no tālākā rallija izstājās.

Līdz ar to pēc pirmās dienas vadībā ir Hirvonens, bet otrais ir Sordo. PWRC klasē līderis ir Araujo, bet otrais, zaudējot 14,9 sekundes, Patriks Flodins. Neikšāns/Dzirkals PWRC klasē pēc pirmās dienas kopvērtējumā ieņem sesto vietu.

Rezultāti pēc pirmās dienas
1. M.Hirvonens Ford Focus RS WRC 08 1:24:12.6
2. D.Sordo Citoen C4 WRC +15.0
3. S.Leobs Citroen C4 WRC +18.0
4. M.Gronholms Subaru Impreza WRC 08 +25.8
5. P.Solbergs Citroen Xsara WRC +42.2
6. S.Ogērs Citroen C4 WRC +1:04.0
7. M.Vilsons Ford Focus RS WRC 08 +1:14.6
8. J.Novikovs Citroen C4 WRC +1:33.7

Rezultāti pēc pirmās dienas PWRC klasē
1. A.AraujoMitsubishi Lancer Evo IX 1:32:14.7
2. .Flodins Subaru Impreza STI N14+14.9
3. E.Brinildsens Mitsubishi Lancer Evo IX +31.8
4. M.Tappers Mitsubishi Lancer Evo X +1:03.3
5.M.Prokops Mitsubishi Lancer Evo IX +1:10.0
6. A.Neikšāns Mitsubishi Lancer Evo IX +1:58.9
7. N.Tomas Mitsubishi Lancer Evo X +2:39.8
8. R.Moura Mitsubishi Lancer Evo IX +4:34.4

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *