Lēbs: “Varbūt šis būs mans vienīgais WRC posms sezonā”

Foto: McKlein

Sebastjēns Lēbs atzīst, ka šosezon labprāt piedalītos vairākos pasaules rallija čempionāta (WRC) posmos, taču starts Montekarlo varētu izrādīties vienīgais šajā gadā. Tikmēr Sebastjēns Ožjē februārī gatavojas paziņot savu šīs sezonas programmu.

Lēbs šobrīd piedalās Montekarlo rallijā, startējot ar jauno “Ford Puma Rally1” automašīnu, bet pagaidām vienošanās ar “M-Sport” komandu ir tikai uz šīm sacīkstēm. Šī iemesla dēļ viņš uz laiku atbrīvots no saistībām ar “Prodrive” rūpnīcu, kuras sastāvā šomēnes startēja un guva otro vietu Dakaras rallijā. Tāpat pērn viņš X44 komandas rindās piedalījās “Extreme E” čempionātā, kur kļuva par vicečempionu.

Jautāts, vai šogad brauks vēl kādos WRC posmos, Lēbs sacīja: “Man nav ne jausmas. Iespējams, šis būs vienīgais posms sezonā. Protams, mēs runājām par startēšanu vairākos rallijos, bet bija pārāk sarežģīti uzreiz vienoties par vairākiem posmiem, tāpēc pagaidām izlēmām tikai par Montekarlo ralliju. Par pārējo diskutēsim vēlāk.”

Lēbs skaidri norāda, ka vēlas piedalīties arī citos posmos, taču paralēli viņam gaidāmas sacensības “Extreme E” seriālā, kā arī, iespējams, francūzis brauks rallijreida jeb “Cross Country” rallija sacensībās, kas šogad ieguvušas pasaules čempionāta statusu. Dakaras rallijs bija pirmais no čempionāta posmiem.

“Es negribētu šogad piedalīties 15 sacīkstēs, tāpēc būs jāatrod kompromiss,” saka Lēbs. “Pašlaik man nav noteiktu WRC ralliju, kuros vairāk gribētu startēt. Drīzāk viss atkarīgs no mana sacīkšu kalendāra.”

Tikmēr Sebastjēns Ožjē, kurš arī piedalās Montekarlo rallijā, šogad vairs pilnu WRC sezonu neveiks. Februārī viņš gatavojas atklāt, kuros posmos startēs, tāpat pavēstīs par saviem plāniem attiecībā uz izturības sacīkšu pasaules čempionātu (WEC). Sportista mērķis šogad ir noteikti startēt Lemānas 24 stundu sacīkstēs, kas ir viens no čempionāta posmiem. Tāpat kā WRC trasēs, arī WEC viņš pārstāvēs “Toyota” rūpnīcas komandu.

Izmantotie resursi:
www.motorsport.com