Lēbs ar pārliecinošu sniegumu Montekarlo rallija vadībā

Foto: M-Sport

Lai gan Sebastjēns Lēbs pasaules rallija čempionātā nebija startējis pusotru gadu, tieši viņš šodien nodemonstrēja pārliecinošāko sniegumu sezonas pirmajā posmā “Rallye de Monte-Carlo”, uzrādīja labākos rezultātus četros no sešiem ātrumposmiem un šobrīd ir sacensību vadībā. Tikmēr smagu negadījumu piedzīvoja viņa komandas biedrs Adrijēns Formū.

Pēc piektdien veiktajiem diviem nakts ātrumposmiem sacīkšu līderis bija Sebastjēns Ožjē no “Toyota” vienības, kamēr Lēbs, kurš uz šīm sacīkstēm vienojies pārstāvēt “M-Sport Ford” nometni, viņam zaudēja nepilnas septiņas sekundes. Šodien deviņkārtējais WRC čempions Lēbs brauca ļoti pārliecinoši, uzvarēja trešajā, ceturtajā un piektajā dopā, tobrīd kļūstot par rallija līderi, bet pēc sestā ātrumposma, kurā arī bija ātrākais, jau palielināja pārsvaru pār tobrīd otrajā vietā nonākušo Elfinu Evansu līdz 14.5 sekundēm.

Septītajā ātrumposmā savu pirmo uzvaru WRC sasniedza Gass Grīnsmits, bet Ožjē atguva otro pozīciju, pārspējot komandas biedru Evansu, ar kuru pērn sacentās par pasaules čempiona titulu, šajā duelī uzvarot. Grīnsmits dienas pirmajā pusē bija ceturtajā vietā rallija kopvērtējumā, taču zaudēja laiku hibrīda sistēmas problēmu dēļ, kā rezultātā atkrita uz septīto vietu. Pēc tam astotajā ātrumposmā Ožjē izcīnīja savu dienas pirmo uzvaru un pietuvojās Lēbam līdz 9.9 sekunžu atstatumam. Evanss pēc pirmās dienas ir trešais, zaudējot 22 sekundes.

Jau dienas pirmajā ātrumposmā smagi avarēja Adrijēns Formū, aizķerot līkuma iekšmalā esošo klinti, kā rezultātā mašīna tika uzmesta gaisā un ielidoja dziļi gravā. Par laimi, sportisti negadījumā traumas nav guvuši, taču rallijs viņiem beidzies un jaunajam “Ford Puma Rally1” automobilim būs nepieciešams pamatīgs remonts.

“Hyundai” vienība pēc sarežģītās piektdienas mazliet atguvusies, taču ātruma ziņā zaudēja priekšā esošajiem diezgan daudz. Tjerī Noivils ir ceturtais, 47 sekundes aiz līdera Lēba, kamēr Ots Tanaks pakāpies līdz piektajai vietai un zaudē 56 sekundes.

Dažādi notikumu pavērsieni bija WRC2 klasē, kur piektajā ātrumposmā avarēja tā brīža līderis Eriks Kamilli, vadību pārņemot Andreasam Mikelsenam. Viņam tuvu sekoja Stefans Lefevrs, kurš pēc dienas noslēguma ātrumposma izvirzījās vadībā ar 1.4 sekunžu pārsvaru pār 2021. gada čempionu. Trešais pašlaik ir Žoans Rosels, atpaliekot 19 sekundes no līdera. Nikolajs Grjazins, kurš nepilnas trīs minūtes tehnisku problēmu dēļ pazaudēja jau piektdien, šobrīd astotais un šīs dienas laikā daudz nezaudēja, trīs ātrumposmos arī sasniedzot “Top 3” rezultātus.

Montekarlo rallija rezultāti pēc 8. ātrumposma:

Vieta Valsts
Pilots
Auto Rezultāts
1. flag
Sébastien Loeb
Ford Puma Rally1 1:22:49.0
2. flag
Sébastien Ogier
Toyota GR Yaris Rally1 +9.9
3. flag
Elfyn Evans
Toyota GR Yaris Rally1 +22.0
4. flag
Thierry Neuville
Hyundai i20 N Rally1 +47.8
5.
flag
Ott Tänak
Hyundai i20 N Rally1 +56.7
6.
flag
Craig Breen
Ford Puma Rally1 +59.2
7. flag
Gus Greensmith
Ford Puma Rally1 +1:08.4
8. flag
Takamoto Katsuta
Toyota GR Yaris Rally1 +1:35.9
9. flag
Kalle Rovanperä
Toyota GR Yaris Rally1 +2:12.8
10. flag
Oliver Solberg
Hyundai i20 N Rally1 +2:22.9
11.
flag
Stéphane Lefebvre
Citroën C3 Rally2 +4:29.7
12.
flag
Andreas Mikkelsen
Škoda Fabia Rally2 evo +4:31.1
13. flag
Yohan Rossel
Citroën C3 Rally2 +4:48.8
14. flag
Marco Bulacia 
Škoda Fabia Rally2 evo +5:38.6
15.
flag
Erik Cais
Ford Fiesta Rally2 +6:11.5

Visi rezultāti >>