Lēbs vadībā pēc pirmajiem nakts ātrumposmiem

Sebastjans Lēbs ierindojas pirmajā pozīcijā pēc Montekarlo rallija nakts ātrumposmiem, kas notika ceturtdienas vakarā.

Lai gan WRC posmos Lēbs nebija braucis jau 15 mēnešus, atgriešanās viņam nav sagādājusi problēmas. Jau pirmajā ātrumposmā “Citroen” pilots par 22 sekundēm apsteidza tuvāko sekotāju Otu Tanaku no Igaunijas, kurš šogad atgriezies “M-Sport” rūpnīcas komandas sastāvā uz pilnu WRC sezonu, kamēr pašreizējais pasaules čempions Sebastjans Ožjē ieņēma trešo vietu, zaudējot uzvarētājam pusminūti.

Otro nakts ātrumposmu Ožjē izdevās veikt visātrāk, kamēr Lēbs šoreiz ieņēma trešo vietu, bet saglabāja līderpozīcijas rallija kopvērtējumā.

14. starta pozīcija Lēbam palīdzēja pirmajā ātrumposmā, kad ceļu klāja neprognozējami slidens ledus, kamēr otrajā posmā jau priekšrocības bija tiem, kas trasē devās piemie – pārējie sūdzējās par granti, kas samesta uz trases līkumos un pamazina saķeri ar asfaltu.

“Volkswagen” komandas braucējs Ožjē šobrīd ieņem otro vietu, atpaliekot no Lēba 13 sekundes.

Savukārt Ožjē pāriniekiem sākums bija ļoti pieticīgs – pirmajā ātrumposmā 2014. gada vicečempions Jari0Mati Latvala ieņēma vien astoto vietu, kamēr Andreass Mikelsens finišēja ārpus labāko desmitnieka. Otrajā “dopā” viņiem otrā un piektā vieta, kas Latvalam dienu ļāva noslēgt trešajā vietā.

Lielisks sākums padevies Tanakam, kurš šobrīd atrodas augstajā ceturtajā vietā.

Braiens Bufjē, kurš pērn Montekarlo rallijā pārsteidza ar otro vietu, jau piedzīvojis avāriju. Savukārt Roberts Kubica piedzīvoja problēmas ar elektroniku sacensību otrajā ātrumposmā.