Latviešu komandas ekipāžas Kataras rallijā piekāpjas El-Atijam

Labi zināmie rallija braucēji Madss Ostbergs, Andreass Mikelsens un Emils Lindholms nedēļas nogalē ar latviešu komandas “Sports Racing Technologies” automašīnām piedalījās Kataras rallijā, taču finišā atzina mājinieka Nāsira El-Atijas pārspēku.

“Qatar International Rally” bija Tuvo Austrumu rallija čempionāta otrais posms. Pēdējo divu gadu Dakaras rallijreida uzvarētājs El-Atija ir arī daudzkārtējs Tuvo Austrumu čempions tradicionālā rallija disciplīnā. Pirmais posms janvāra beigās Omānā gan viņam tik sekmīgs nebija – nācās samierināties ar trešo vietu. Arī savā dzimtenē Katarā El-Atija startēja ar “Volkswagen Polo GTI R5” un iznākums šoreiz bija krietni spožāks.

Viņam pretī stājās pasaules rallija čempionāta zvaigznes Lindholms, Mikelsens un Ostbergs, kuri ir pēdējo trīs gadu WRC2 klases čempioni. Viņi visi startēja ar latviešu vienības “Sports Racing Technologies” sagatavotajām “Škoda Fabia Rally2 evo” automašīnām.

Trīs dienās tika mēroti 13 ātrumposmi, kuru kopējais garums sastādīja aptuveni 210 kilometrus.

Sākotnēji vadībā bija izvirzījies Mikelsens, pēc otrā dopa par līderi kļuva El-Atija, tad uz kādu laiku pirmajā pozīcijā pabija arī Ostbergs. Pēc piektā ātrumposma El-Atija atkal izvirzījās līderpozīcijā un, lai gan Ostbnergs vienubrīd vēlreiz nokļuva viņam priekšā, katariešu pilota ekipāža finišēja 12 sekundes priekšā. Trešo vietu ieguvušais Mikelsens zaudēja ievērojami – vairāk par pusotru minūti, bet Lindholms ieņēma ceturto vietu, vairāk nekā divas minūtes aiz uzvarētāja.