Latvala uzvar Francijā un ievērojami pietuvojas Ožjē WRC kopvērtējumā

Izcīnot pirmo uzvaru asfalta posmā, izredzes kļūt par 2014. gada WRC čempionu ievērojami uzlabojis Jari-Mati Latvala.

Francijas rallijs abiem vadošajiem pasaules čempionāta pilotiem izvērtās krasi atšķirīgs. Kamēr Sebastjans Ožjē savu skatītāju priekšā jau rallija pirmajā dienā saskārās ar tehniskām problēmām un pazaudēja nepilnas 10 minūtes, otrs “Volkswagen Motorsport” pārstāvis Latvala pārņēma vadību, ko noturēja sestdien un svētdien.

Ja piektdienas vakarā Latvalam bija 8 sekunžu pārsvars pār Andreasu Mikelsenu, sestdien, ar uzvarām vēl piecos ātrumposmos, soms to palielināja jau līdz 28 sekundēm. Svētdien vairs variantu nebija, jo Latvala droši noturējās vadībā un pat atrāvās līdz 44 sekundēm. Somam tā ir pirmā WRC uzvara asfalta rallijā, bet Mikelsenam otrā vieta – labākais rezultāts WRC karjerā.

Ožjē vienīgais ieguvums bija uzvara svētdienas “Power Stage” ātrumposmā, kur viņš guva maksimāli pieejamos 3 punktus par uzvaru, bet Latvala finišēja trešais un izcīnīja 1 punktu. Galu galā Ožjē finišēja tikai 13. pozīcijā, vairāk punktus neizcīnot. Līdz ar to pirms priekšpēdējā pasaules čempionāta posma, kas notiks Spānijā, Latvala ir vairs tikai 27 punktu atstatumā un šo starpību teorētiski var sadeldēt pat vienas sacīkstes laikā.

Trešo vietu guva Kriss Mīke, kurš jau visai ātri izkrita no cīņas ar Latvalu un Mikelsenu. Tuvu ceturtajai vietai, kas būtu viņa labākais rezultāts WRC karjerā, bija Roberts Kubica, tomēr polis “Power Stage” ātrumposmā iebrauca grāvī. Tādejādi uz ceturto vietu pacēlās Danijs Sordo, piekto vietu izcīnīja Miko Hirvonens, bet Elfins Evanss tikai pēdējā ātrumposmā apdzina Madsu Ostbergu, gūstot sesto vietu.