Latvala pietuvojas līderim Ožjē, Tanakam avārija

Jari-Mati Latvalam Montekarlo rallija trešajā dienā līdera Sebastjana Ožjē pārsvaru izdevies samazināt līdz 42 sekundēm. Savukārt ceturtajā vietā esošais Ots Tanaks piedzīvoja avāriju.

Pirmo no ieplānotajiem četriem sestdienas ātrumposmiem WRC sezonas atklāšanas posmā atcēla, jo uz to bija ieradušies pārāk milzīgi skatītāju pūļi.

Rīta cēlienā notika tikai 51 km garais desmitais ātrumposms, kurā ātrākais izrādījās Roberts Kubica (polis jau ceturtdien iedzīvojās tehniskās problēmās, zaudējot daudz laika). Savu tuvāko sekotāju polis apsteidza par vairāk nekā pusminūti un bija gandrīz 2 minūtes ātrāks par rallija līderi Ožjē. Savukārt Latvala, kurš ir Ožjē tuvākais sekotājs jau kopš piektdienas, konkurentam atvinnēja 40 sekundes.

Arī atlikušajos divos dienas ātrumposmos, kur uzvarēja Sebastjans Lēbs un Kriss Mīke (viņi pēc piektdienas avārijām par augstām vietām necīnās), Latvala turpināja braukt ātrāk par piesardzīgo Ožjē, kā rezultātā pirms noslēdzošās dienas atpaliek vairs tikai 42 sekundes. Tomēr tas nenozīmē, ka Ožjē nespēj pabraukt ātrāk – gluži vienkārši divkārtējais WRC čempions nevēlējās uzņemties lieku risku uz ledus klātā ceļa.

Tāpat kā pēc piektdienas ātrumposmiem, arī šobrīd pirmās trīs pozīcijas saglabā “Volkswagen” komanda – pirmie ir Ožjē un Latvala, bet tālāk, atpaliekot ievērojami, seko Andreass Mikelsens. Pēc tam nāk Madss Ostbergs no “Citroen” vienības un “Hyundai” komandu pārstāvošie Danijs Sordo un Tjerī Noivils.

Lielisks šis rallijs padevās Otam Tanakam no Igaunijas, kurš šo dienu uzsāka ceturtajā vietā un netālu no Mikelsena, tomēr šodien sportists pamanījās avarēt, iebraucot gravā un laicīgi netiekot no tās ārā, lai gan palīgā atsteidzās daudzi skatītāji.

Sacensības noslēgsies svētdien, kad būs jāveic pēdējie trīs ātrumposmi. Divi no tiem būs 10 km gari, bet viens sastādīs 31 km.

Montekarlo rallija rezultāti pēc 3. dienas:

Vieta Braucējs Komanda Mašīna Rezultāts
1 Sebastien Ogier Volkswagen Motorsport Volkswagen 3h00m39.9s
2 Jari-Matti Latvala Volkswagen Motorsport Volkswagen 42.8s
3 Andreas Mikkelsen Volkswagen Motorsport II Volkswagen 1m49.8s
4 Mads Ostberg Citroen Total Abu Dhabi WRT Citroen 2m42.8s
5 Daniel Sordo Hyundai Motorsport Hyundai 3m16.1s
6 Thierry Neuville Hyundai Motorsport Hyundai 3m20.8s
7 Elfyn Evans M-Sport World Rally Team Ford 4m51.7s
8 Martin Prokop Jipocar Czech National Team Ford 8m17.5s
9 Sebastien Loeb Citroen Total Abu Dhabi WRT Citroen 9m02.2s
10 Kris Meeke Citroen Total Abu Dhabi WRT Citroen 10m06.0s

Info un foto: wrc.com

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *