Latvala izmanto priekšrocību un pārņem vadību Meksikas rallijā

“Volkswagen Motorsport” komandas sportists Jari-Mati Latvala piektdien kļuva par līderi pasaules rallija čempionāta posmā Meksikā, līdz dienas beigām pārsvaru pār Sebastjēnu Ožjē palielinot līdz 32 sekundēm.

Piektdien Meksikas rallijā bija jāveic septiņi ātrumposmi. Lai gan Ožjē ar nelielu pārsvaru pār sekotājiem bija vadībā pēc ceturtdienas ātrumposmiem, piektdien viņam nebija izdevīga starta pozīcija – nācās braucot attīrīt ceļu no liekās grants, kas maksāja laiku.

Tikmēr Latvala startēja astotais pēc kārtas un jau dienas pirmajā ātrumposmā kļuva par sacensību līderi. Viņš turpināja būt ātrs arī dienas atlikušajā daļā un vakarā Ožjē atpalika jau vairāk nekā pusminūti.

Latvala uzvarēja piecos no septiņiem piektdienas ātrumposmiem, arī abos 54 km garajos “El Chocolate”.

Trešajā vietā atrodas “Hyundai” komandas pilots Danijs Sordo, kurš no Latvalas atpaliek 1 minūti un 15 sekundes.

Tikmēr Sordo komandas biedrs Tjerī Noivils jau dienas sākumā piedzīvoja avāriju, cīņu noslēdzot grāvī. Salauztās piekares dēļ braukšanu nebija iespējams turpināt, taču beļģis trasē atgriezīsies turpmākajos ātrumposmos.

Sacensības turpināsies sestdien un svētdien.