Lapi: “Pat Somijā nebiju pieradis braukt tik ātri”

Somu pilots Esapeka Lapi neuzvarēja nevienā “Rally Estonia” ātrumposmā un finišēja piektajā vietā, tomēr viņš ne tikai saglabājis vadību sezonas kopvērtējumā, bet pat spējis palielināt pārsvaru.

“Šis patiešām bija ļoti ātrs rallijs,” atzīst Lapi. “Gandrīz visu laiku baucām ar sesto pārnesumu. Pat Somijā nebiju radis braukt tik ātri! Lai mēģinātu noturēties cīņā ar vietējiem varoņiem, grūtos apstākļos nācās uzņemties vairāk riska nekā tas ir parasti. Piemēram, desmitā ātrumposma beigās lietus bija tik spēcīgs, ka neko nevarēju redzēt.”

Eiropas čempionātā kopvērtējums tiek skaitīts mazliet sarežģītāk, jo tiek ņemti vērā četri labākie rezultāti no pirmajiem sešiem posmiem, kā arī četri labākie no atlikušajiem pieciem. “Rally Estonia” bija pirmais no sezonas otrās daļas posmiem.

“Skoda Motorsport” komandu pārstāvošais Somijas čempions Esapeka Lapi pašlaik ir iekrājis 118 punktus, bet uz otro vietu pakāpies “Skoda Deutschland” vienības braucējs Zeps Vīgands, kurš arī startēja Igaunijā, izcīnot septīto vietu. Vācietis no Lapi (abi ir “Skoda” rūpnīcas braucēji) šobrīd atpaliek jau 40 punktus, kamēr 48 zaudē Kreigs Brīns no “Peugeot Rally Academy”, kurš Igaunijā nestartēja, no otrās pozīcijas sezonas kopvērtējumā atkrītot uz trešo.

“Ņemot vērā Eiropas čempionāta kopvērtējumu, bija svarīgi neuzņemties nevajadzīgu risku,” skaidro Lapi. “Pozitīvais ir tas, ka ir izdevies palielināt pārsvaru pār sekotājiem pirms “Skoda” māju posma Zlinā.”

Nākošais ERC posms “Rally Zlin” notiks no 29. līdz 31. augustam, Čehijā. Trīs no četrām atlikušajām sacensībām šajā gadā būs asfalta ralliji.

ERC kopvērtējums pēc “Rally Estonia”:

Vieta Pilots Valsts Punkti
1. Esapekka Lapi Somija 118
2. Zeps Vīgands Vācija 78
3. Kreigs Brīns Īrija 70
4. Vasīlijs Grjazins Latvija 53
5. Kajetans Kajetanovičs Polija 48
6. Roberts Kubica Polija 39
7. Ots Tanaks Igaunija 38
8. Kevins Abrings Nīderlande 38
9. Bernardu Suza Portugāle 37
10. Fredijs Loikss Beļģija 37
29. Jānis Vorobjovs Latvija 6
63. Mārtiņš Svilis Latvija 1

Info: fiaerc.com
Foto: Dace Janova (4rati.lv)

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *