Kubica un Prokops taupīs līdzekļus uz WRC posmu rēķina

Foto: motorsport.com

Pasaules rallija čempionāta privātbraucēji Roberts Kubica un Martins Prokops 2016. gada sezonā neplāno piedalīties visos posmos, tādā veidā ietaupot vismaz daļu no budžeta. Abi sportisti arī iecerējuši startēt citās autosporta disciplīnās.

Iepriekš Roberts Kubica izteicās, ka pēc 2015. gada sezonas beigām varētu pilnībā pamest WRC, tomēr pēdējo ralliju laikā savu viedokli polis nedaudz mainīja, sakot, ka ir progresējis kā pilots. Tādejādi viņš tomēr atzīst, ka gribētu arī nākošgad braukt rallijā.

Tiesa, tā kā pilnas sezonas aizvadīšanai nepieciešams liels budžets un arī ar pietiekamiem naudas līdzekļiem nebūtu iespējams konkurēt cīņā pret rūpnīcu komandām un to braucējiem, viņš visticamāk aizvadīs tikai daļēju sezonu. Pašlaik zināms, ka Kubica ar privātu “Ford Fiesta RS WRC” automobili būs uz starta Montekarlo rallijā, bet tikai pēc tam izlems, kuros vēl posmos startēt.

Nav noslēpums, ka Kubica meklē iespējas braukt arī kādā citā čempionātā. Kā reālākā alternatīva tiek minēts Vācijas salonautomobiļu čempionāts (DTM), kur “Audi” un BMW nometnes savus pilotus jau paziņojušas. Vēl paliek “Mercedes” un, ļoti iespējams, tieši šīs markas sacīkšu auto Kubicu 2016. gadā redzēsim DTM posmos.

Arī Martins Prokops neplāno startēt visos WRC posmos. Viņš nebūs redzams arī Montekarlo rallijā, jo janvārī plāno startēt Dakaras maratonrallijā, kur brauks ne viens vien bijušais tradicionālā rallija pilots. Lai gan čehs varētu paspēt uz pirmo WRC posmu, Montekarlo rallijam nepieciešams sagatavoties īpaši rūpīgi, bet to viņš paspēt nevar.

2016. gada WRC sezonā Prokops cer, ka “Ford Fiesta RS WRC” auto nesagādās tik daudz tehnisku problēmu kā šogad. Tomēr Montekarlo rallijs nebūs vienīgais, ko viņš izlaidīs – sportists visticamāk nedosies arī uz Ķīnu un Austrāliju, jo šie ralliji izmaksā ļoti dārgi. Tāpat sezonas laikā Prokops piedalīsies vairākās rallijreidu sacensībās.

Izmantotie resursi:
www.rallye-magazine.de

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *