Kruņola uzvar Romas rallijā, cīņa par otro vietu beidzas ar drāmu

Foto: FIA ERC

Itāļu pilots Andreā Kruņola guvis uzvaru Eiropas rallija čempionāta sestajā posmā “Rally di Roma Capitale”, kas trīs dienu garumā norisinājās Itālijas galvaspilsētā un tās apkaimē. Pirmajā trijniekā iekļuva arī Džandomeniko Baso un sezonas līderis Haidens Padons.

Kruņola uzvarēja pirmajos septiņos ātrumposmos, kas norisinājās piektdienas vakarā un sestdien, pirms noslēdzošās dienas atrodoties jau 20 sekundes priekšā Baso ekipāžai. Svētdien rallija līderis varēja braukt, neuzņemoties tik lielu risku, veiksmīgi nokļuva finišā un pārspēja konkurentu par 23 sekundēm.

Cīņa par otro un trešo vietu bija krietni dramatiskāka. Pēc desmitā ātrumposma šodien uz otro vietu bija pacēlies Joans Bonato, bet pēc SS11 atkal atkāpās uz trešo pozīciju, tobrīd zaudējot tikai 0.1 sekundi. Diemžēl 12. ātrumposmā franču pilota ekipāžai trasē nācās mainīt riepu, kā rezultātā tika zaudēts daudz laika un cerības uz labu rezultātu. Tādā veidā pie trešās vietas tika Padons.

Kruņola aizvadīja pirmo Eiropas čempionāta posmu šosezon. Romas rallijā viņš uzvarējis pirmo reizi karjerā, pērn šajā sacīkstē bija piektais, bet vēl pirms tam vairākkārt ierindojies pirmajā trijniekā. Pašlaik Kruņola ir līderis Itālijas rallija čempionātā, kā arī “European Tour Rally” seriālā.

Mārtiņš Sesks un Renārs Francis jau sestdien ceturtajā ātrumposmā avarēja, uztriecoties ceļa malas valnim, kā rezultātā mašīna apgāzās uz jumta.

Aleksejs Lukjaņuks pēc problēmas ar plīsušu riepu jau sestdien rezultātos atkrita tālu aizmugurē, arī šodien vienā no ātrumposmiem bija spiests apstāties, bet vēlāk turpināja ceļu un sacīkstes pabeidza 29. pozīcijā. Viņam tas bija šī gada pirmais rallijs.

Arī atlikušie divi Eiropas rallija čempionāta posmi norisināsies uz asfalta. Nākamais posms “Barum Czech Rally Zlín” no 18. līdz 20. augustam notiks Čehijā.

Romas rallija rezultāti:

Pilni rezultāti >>

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *