Kaurs: Nespēju noticēt tam, ko esmu izdarījis

Info, foto: wrc.com

Par pirmo WRC rallija akadēmijas uzvarētāju sestdien vakarā tika kronēts igauņu rallija braucējs Egons Kaurs, kurš pēc finiša atzina, ka nespēj noticēt tam, ko ir izdarījis.

Pēc pirmās dienas līderis WRC rallija akadēmijā bija īru rallija braucējs Kreigs Brīns. 48 sekundes viņam zaudēja Kaurs, bet 49 sekundes atpalika Alisters Fišers no Lielbritānijas. Otrajā dienā pēc desmit posmiem vadībā jau bija Fišers, kamēr Kaurs līderim zaudēja gandrīz divas minūtes. Taču tad sekoja Kaura atbildes gājiens. 11.dopā viņš Fišeru apsteidza par pusminūti, bet 12.dopā Fišers kļūdījās un Kauram zaudēja gandrīz sešas minūtes. Pēdējā posmā Kaurs nedaudz samazināja tempu, taču ar to pietika, lai kļūtu par uzvarētāju pirmajās WRC rallija akadēmijas sacensībās. Jāatzīmē, ka visiem akadēmijas braucējiem bija jābrauc ar ”Ford Fiesta R2” automašīnām.

“Šobrīd nespēju noticēt tam, kas noticis, tāpēc ceru, ka drīz apjēgšu, ko esmu izdarījis. Tas ir kaut kas neticams,” pēc finiša teica 23 gadus vecais igauņu braucējs. “Pirmajā dienā braucām mierīgi, jo negribējām pieļaut kļūdas vai arī pārsist automašīnas riteni. Otrās dienas rīts neiesākās labi, jo pārsitām riteni un kopvērtējumā zaudējām dažas pozīcijas. Beigās kļūdījās arī mūsu konkurenti un mēs uzvarējām. Kopumā šis rallijs bija ļoti grūts. Daži puiši brauca ļoti ātri. Varbūt pat pārāk ātri, taču šeit svarīgākais bija atrast līdzsvaru starp ātrumu un stabilitāti.”

“Kas notika sestdienas rītā? Stūrmanis bija mazliet aizmidzis, tāpēc man viņam vajadzēja nedaudz palīdzēt. Pēc tam pieļāvu kļūdu un pārsitām riteni. Pirms pēdējiem trijiem posmiem kopvērtējumā bijām trešie, tāpēc nedomāju par uzvaru. Jau pirmajā posmā pēc servisa parka braucām ļoti ātri, kā rezultātā atguvām 30 sekundes. Iespējams, tas radīja kaut kādu spiedienu līderiem, kuri kļūdījās nākošajā dopā. Pēc tam mums vajadzēja tikai finišēt.”

“Kādi bija Portugāles rallija ātrumposmi? Kad atbraucu šeit, man teica, ka posmi šeit būs grūti. Ja man jāsaka taisnība, tad šie ātrumposmi bija smagāki, nekā domāju. Bija grūti, jo bija jāatrod pareizais ātrums, lai nepārsistu automašīnas riteņus. Pievienoties WRC junioru akadēmijai noteikti bija labākais lēmums Tagad mums būs jāstrādā daudz vairāk, lai varētu noturēt šādus rezultātus arī nākamajos rallijos.”

Portugāles rallija rezultāti WRC junioru akadēmijā

1.

E.Kaur

Ford Fiesta R2

3:30:16.8

2.

V.Henriksson

Ford Fiesta R2

+13.4

3.

B.Reeves

Ford Fiesta R2

+4:40.4

4.

C.Riedemann

Ford Fiesta R2

+4:44.2

5.

A.Fisher

Ford Fiesta R2

+5:52.6

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *