Karjeru Eiropā attīstīs pazīstamu japāņu rallija pilotu dēli

Japānas autosporta uzlecošās zvaigznes jūlijā debitēs pasaules rallija čempionātā, pildot attīstības programmu, ko pārrauga “Toyota” rūpnīca.

Polijas rallija rīkotāji apstiprinājuši, ka sacensībās šogad piedalīsies 21 gadu vecais Daiki Arai (attēlā), bijušā PWRC čempioni Toši Arai dēls, un 22 gadus vecais Takamoto Katsuta, seškārtējā Japānas rallija čempiona Norihiro Katsutas atvase.

Viņi ir daļa no “Toyota Gazoo Racing Challenge” jauno talantu programmas, kurā var piedalīties 26 gadu vecumu nesasnieguši japāņu autosportisti no dažādām disciplīnām. No 71 dalībnieka finālā iekļuva četri, kuri maijā devās uz Somiju, lai atrādītu savas fiziskās spējas un braukšanas prasmes. Žūrija, kurā ietilpa arī četrkārtējais WRC čempions Tomijs Makinens, par labākajiem no četrotnes atzina Arai un Katsutu.

“Toyota Gazoo Racing Challenge” gan nav tā pati attīstības programma, ar ko Eiropā nodarbojas “Toyota Motorsport” nodaļa, gatavojoties atgriezties pasaules čempionātā 2017. gadā. Šajā programmā pašlaik ietilpst somu sportists Tēmu Suninens un franūzis Eriks Kamilli. Tomēr nav izslēgts, ka Arai vai Katsuta nākotnē varētu iekļūt “Toyota” WRC rūpnīcas komandā.

Jau šomēnes Arai un Katsuta izies treniņus, ko vadīs Makinens un bijušais WRC pilots Miko Hirvonens. Abiem japāņiem šogad plānots startēt Somijas un Polijas rallija čempionātu posmos.

Teksts: 4rati.lv
Foto: wrc.com

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *