Kankunens: Somijas rallijā mērķis pārspēt Raikonenu un iebraukt Top 10

Info: nesteoilrallyfinland.fi
Foto: ewrc.cz

Četrkārtējais pasaules rallija čempions soms Juha Kankunens paziņojis, ka viņa mērķis Somijas WRC rallijā ir pārspēt Kimi Raikonenu un iebraukt Top 10.

Jā, tas nu ir noticis. Ja vēl nesen cilvēki baumoja par Kankunena atgriešanos rallijā, tad tagad visām baumām ir pielikts trekns punkts – 51 gadus vecais Kankunens brauks Somijas WRC rallijā. Šīs rallija leģendas īpašumā būs jaunākās paaudzes ”Ford Focus WRC” automašīna.

“Būs patīkami atkal braukt, it sevišķi, kad tas ir jubilejas (60tais) rallijs”, atzīst Kankunens. “Šī ir lieliska iespēja startēt ar WRC automašīnu, zinot, ka šis ir pēdējais gads šīm mašīnām. Neesmu pavadījis daudz laika jaunākās paaudzes WRC automašīnā, taču tai tāpat ir stūre, kas pagriež divus riteņus. Vai ne? Mans mērķis ir finišēt pirmajā desmitniekā un pārspēt Kimi Raikonenu,” saka četrkārtējais WRC rallija čempions.

Zināms, ka Kankunena stūrmanis Somijas WRC rallijā būs Juha Repo, ar kuru viņš pēdējo reizi kopā brauca 2002. gada Somijas rallijā. „Ari Vatanens pēdējo reizi Somijas rallijā (2003. gadā) finišēja 11. vietā, tāpēc mums ir jāizcīna labāka vieta,” saka Repo.

Kankunens WRC rallijā sāka braukt 1979. gadā, bet pēdējo sezonu viņš aizvadīja 2002. gadā. Karjeras laikā Kankunens pasaules rallijā braucis ar dažādām mašīnām – ”Toyota”, ”Peugeot”, ”Lancia”, ”Ford”, ”Subaru” un ”Hyundai”. Kopā somu sportists aizvadījis 161 ralliju, kuru laikā izcīnīja 23 uzvaras un kopā 75 reizes kāpa uz goda pjedestāla. Vēl šī leģendārā autosportista kontā ir 700 uzvaras ātrumposmos, kā arī četri WRC rallija čempiontituli (1986., 1987., 1991. un 1993.gadā).

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *