“Hyundai” nolēmuši būvēt R5 rallija auto un projektā aicina Al-Atiju

Dienvidkorejas automobiļu rūpnīca “Hyundai” sākuši plānot R5 klasei atbilstoša rallija auto būvēšanu.

Tikai šogad “Hyundai Motorsport” komanda atgriezās pasaules rallija čempionātā un “i20 WRC” modeļa debijas sezona izvērtusies patiešām cienījama, turklāt izcīnīta arī pirmā uzvara. Sezona vēl nav galā, kad komanda jau domā par izvēršanos citās klasēs.

Tiek ziņots, ka projekts pagaidām vēl ir agrīnā stadijā un šobrīd vēl nav skaidru plānu par dalību Eiropas rallija čempionātā vai WRC2 pasaules čempionātā.

“WRC ir “Hyundai” galvenais projekts globālajā motoru sporta programmā un šajā ziņā nekas nav mainījies,” stāsta “Hyundai” rallija komandas vadītājs Mišels Nandāns. “Tomēr vairāk un vairāk es redzu labu iemeslu izmantot mūsu zināšanas, lai piedalītos R5 auto izstrādē. Šobrīd izskatām iespēju veikt šādu projektu un laiks rādīs, ko mēs šīs lietas labā varam darīt.”

Portugāļu žurnāls “Autosport” vēsta, ka “Hyundai” jauno R5 auto, tāpat kā WRC mašīnu, būvēs uz “i20” modeļa bāzes. Tāpat jau izteikts piedāvājums katariešu autosportistam Naseram Al-Atijam piedalīties šajā projektā un kļūt par R5 auto galveno attīstītāju.

Uz doto brīdi “M-Sport” ir trasē palaidusi “Ford Fiesta R5” automašīnu, “Peugeot” rūpnīca šogad debitēja R5 klasē ar “208 T16” modeli, bet “Citroen” sacensībās jau piedalās ar “DS3 R5”. 2015. gadā dienasgaismu ieraudzīs arī “Skoda Fabia R5” automobilis, kā arī pagaidām vēl mazliet noslēpumā tītais “Mitsubishi Mirage R5” sacīkšu spēkrats.

Info: fiaerc.com / rallyes.net
Foto: flickr.com/luisperezcontreras

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *