“Hyundai” komanda izcīna pirmo uzvaru rallijā

Franču autosportists Braiens Bufjē izcīnījis pirmo vietu Francijas čempionāta posmā “Rally Antibes”, atnesot “Hyundai” komandai pirmo uzvaru rallija sacensībās.

Bufjē ir “Hyundai” rūpnīcas komandas oficiālais testpilots un šajās sacīkstēs viņa uzdevums bija izmēģināt “i20 WRC” automašīnu konkurences apstākļos.

Bufjē galvenie uzdevumi bija testēt bremzes un transmisiju, kā arī atrast piemērotus motora regulējumus gaidāmajiem asfalta posmiem pasaules čempionātā. Rallijs notika divas dienas un “Hyundai” šajos “testos” izmantoja WRC specifikācijas “Michelin” riepas, kā arī “Carless” degvielu, kas atšķiras no tām riepām un benzīna, ko izmanto citi Francijas čempionāta dalībnieki.

Franču Rivjērā bāzētajās sacensībās bija jāveic seši ātrumposmi, katrs pa divām reizēm, ar kopējo gadumu 212 km.

Pirmajos četros ātrumposmos uzvarēja Francijas čempionāta līderis Žiljēns Morins, kurš startēja ar “Ford Fiesta RS WRC” automašīnu. Pirmās rallija dienas beigās, pēc pievarētiem sešiem ātrumposmiem, Bufjē jau atradās 45 sekundes aizmugurē. Morins turpināja dominēt arī rallija otrās dienas priekšpusdienā, iekrājot jau 1 minūtes pārsvaru, tomēr uznākušais lietus visu strauji mainīja. Labākas riepu izvēles rezultātā Bufjē zibenīgi atguva zaudēto un priekšpēdējā ātrumposmā pārņēma vadību, izcīnot uzvaru ar 22 sekunžu pārsvaru pār Morinu.

Pagaidām Bufjē nav ieplānoti starti pasaules čempionātā, taču “Hyundai” komanda būs daudz labāk sagatavojusies asfalta posmiem Vācijā, Francijā un Spānijā, kas notiks vasaras otrajā pusē un rudenī.

“Rally Antibes” rezultāti:

Vieta Pilots Auto Rezultāts
1. Bryan Bouffier Hyundai i20 WRC 2:23:54.6
2. Julien Maurin Ford Fiesta RS WRC +22.5
3. Pierre Roche Mini Cooper WRC +8:34:2
4. Gilles Nantan Porsche 997 Cup +9:07:6
5. Cedric Robert Citroen DS3 R3T +10:48:0
6. Frederic Raynal Ford Escort RS Cosworth +10:50:1
7. Pierre-Antoine Guglielmi Renault Clio R3 +13:45:8
8. Frederic Hauswald Citroen DS3 R3T +13:55:1
9. Denis Millet Citroen DS3 R3T +14:06:2
10. Luc Pistanchi BMW 318 Compact +14:09:2

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *