Hirvonens: “Es izbaudu sacīkstes, tomēr gribu cīnīties ar līderiem”

Par spīti nespējai gūt uzvaras, somu rallists Miko Hirvonens turpina izbaudīt braukšanu sacīkstēs, pretēji viedoklim, ko pirms kāda laika pauda “M-Sport” komandas vadītājs Malkolms Vilsons.

34 gadus vecais Hirvonens savā karjerā pasaules čempionātā uzvarējis 15 posmos, taču šogad tikai reizi kāpis uz pjedestāla. Pēdējos divos posmos, savās mājās Somijā un asfalta rallijā Vācijā, viņš finišēja tikai piektais. Hirvonens norāda, ka ar “Ford Fiesta RS WRC” par uzvarām šobrīd gluži vienkārši nav iespējams cīnīties.

“Vācijā, tāpat kā sacensībās Somijā, bieži biju apmierināts ar savu braukšanu,” skaidro Hirvonens. “Domāju, ka esam tuvu maksimumam, ko var dabūt ārā no šīs mašīnas, taču kaut kāda iemesla dēļ nevaru to izdarīt vienmēr. Dažkārt, piemēram, dažos Somijas rallija ātrumposmos es jutu, ka esmu absolūti uz limita robežas, taču tā tam būtu jābūt vienmēr, lai varētu cīnīties par vietu uz pjedestāla.”

Pēc Somijas rallija pat “M-Sport” boss Malkolms Vilsons publiski neslēpa savu neapmierinātību ar Hirvonena sniegumu sacīkstēs, turklāt pieminēja, ka sportists vairs negūst baudu no braukšanas, kā tas bija agrāk. Hirvonens šādu viedokli noliedz.

“Es neteiktu, ka neizbaudu braukšanu – es to izbaudu,” saka somu pilots. “Es izbaudu braukšanu pilnā ātrumā cauri mežiem, tomēr man patiktu cīnīties par augstākām vietām. Gribu būt tuvāk līderiem, taču “Volkswagen” piloti situāciju padara mums nelabvēlīgu. Tā šobrīd ir mūsu galvenā problēma.”

Šonedēļ Austrālijā notiks kārtējais WRC posms, kur “Volkswagen” vienība atkal solās būt ļoti ātra (pērn šajā rallijā tā neuzvarēja tikai vienā ātrumposmā), taču Hirvonens tādēļ nav sliktā noskaņojumā.

“Parādīt labu sniegumu Austrālijā vēlos tikpat ļoti kā vienmēr,” saka Hirvonens. “Es centīšos izdarīt visu iespējamo ar tādu mašīnu, kāda mums ir. Tas ir viss, ko šobrīd varu darīt.”

WRC čempionātā Hirvonens ir sestais. Lai gan tas nav rezultāts, ko no viņa gaida komanda, pārējie “M-Sport” pastāvīgie piloti atrodas vēl zemāk – Elfins Evanss ir septītais, bet Roberts Kubica ieņem vien 14. pozīciju.

Info: wrc.com
Foto: wrc.com

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *