Gronholms negrasās padoties

Info: crash.net
Foto: rallye-info.com

Pēc Īrijas WRC rallija, kurā uzvarēja „Citroen” komandas pilots Sebastiens Loebs, bet viņa galvenais konkurents Markuss Gronholms avarēja, kopvērtējumā tagad vadībā ir Loebs.

Pēc uzvaras Īrijā, Sebastiens Loebs ir tuvu tam, lai kļūtu par pasaules čempionu, jo tagad viņa pārsvars pār savu galveno konkurentu Markusu Gronholmu ir sasniedzis sešus punktus, kas nozīmē to, ka Loebam Lielbritānijā pietiek ar izcīnītu piekto vietu, lai kļūtu par pasaules čempionu.

„Mēs tikām pāri šiem slidenajiem laika apstākļiem,” saka Loebs. „Šeit bija dubļi, zeme, ūdens, peļķes – pilnīgi viss. Kļūdīties bija ļoti viegli. Tas nebija viegls rallijs, un esmu priecīgs, ka izcīnīju tajā uzvaru.”

Lai arī visi piloti kā viens uzskatīja, ka šis ir viens no kalendāra grūtākajiem rallijiem, Loebs uzskata, ka arī turpmāk šim rallijam jāpaliek WRC kalendārā.

„Tas bija jauks rallijs. Atmosfēra šeit bija lieliska. Ir patīkami braukt tur, kur cilvēkiem patīk rallijs. Šeit bija visvairāk apmeklētāju no visiem šī gada rallijiem. Esmu šeit jau trīs reizes startējis, kā arī visas trīs reizes uzvarējis, tāpēc gribētu vēl šeit atgriezties.”

Runājot par Lielbritānijas ralliju, Loebs uzreiz brīdināja savus līdzjutējus, ka tur viņš brauks lai izcīnītu čempiona titulu, nevis uzvaru.

„Tas būtu tagad muļķīgi, ja es par katru cenu mēģinātu izcīnīt uzvaru Lielbritānijas rallijā,” saka Loebs. „Nedomāju, ka šoreiz izcīnīšu uzvaru. Šoreiz es braukšu tā, lai izcīnītu uzvaru kopvērtējumā.”

Pavisam savādākā noskaņojumā pēc Īrijas rallija bija Markuss Gronholms, jo pēc piedzīvotās avārijas čempiona godu tagad viņam būs izcīnīt ļoti grūti.

„Tagad būs grūti uzvarēt čempionātā, taču Lielbritānijā vēl būs jānobrauc daudz kilometru, kuri nebūs viegli ne man, ne konkurentiem, tāpēc es vēl nepadošos,” optimistisks ir Gronholms.

„Avārija notika neilgi pirms finiša, kad lielā ātrumā tuvojos platam labajam līkumam. Es bremzēju, taču tajā līkumā bija ļoti, ļoti slidens, kā rezultātā mašīna izslīdēja ārā un ieskrēja sienā. Sitiens bija ļoti spēcīgs, jo mašīna pēc sitiena uzreiz apstājās. Mūs nogādāja slimnīcā, kur mums veica pārbaudes, bet tās neko sliktu neuzrādīja, un mēs tikām izlaisti ārā.”

Taču, neskatoties uz savu neveiksmi, Gronholms bija priecīgs par savu komandas biedru Miko Hirvonenu un par visu „Ford” komandu.

“Lai arī esmu sarūgtināts par savu avāriju, esmu priecīgs, ka Miko Hirvonens ar savu stūrmani spēja izcīnīt nepieciešamo punktu daudzumu, kas “Ford” komandai ļāva izcīnīt ražotāju kausu. Ar “Ford” markas automašīnu es braucu jau divus gadus, un abas reizes ar to esmu izcīnījis titulu, tāpēc es nevaru meklēt vai prasīt labāku mašīnu par “Ford Focus RS WRC”.

Arī trešās vietas ieguvējs Jari-Mati Latvala bija ļoti gandarīts ar savu izcīnīto pozīciju.

„Tās ir apbrīnojamas sajūtas, kad tu esi uz goda pjedestāla asfalta rallijā,” saka Latvala. „Es visu gadu centos, un beidzot tiku atalgots par savu centību. Es vairākas reizes biju tuvu goda pjedestālam, bet šoreiz es to paveicu.”

Uzreiz pēc Īrijas rallija Latvala paziņoja, ka tagad viņš sāks gatavoties Lielbritānijas rallijam, kurā pagājušajā gadā viņš finišēja augstajā ceturtajā vietā.

„Tagad jāsāk gatavoties Lielbritānijas rallijam. Pagājušajā gadā mēs tur izcīnījām labu rezultātu, tāpēc ceru, ka arī šogad mums izdosies finišēt labā vietā.”

Skaidrs ir viens, ka pēdējā šī gada rallijā Gronholms ies uz visu banku, jo zaudēt viņam nav ko. Saprotams, ka Loebs neriskēs un brauks tā, lai izcīnītu uzvaru kopvērtējumā. Naivi tagad būtu cerēt uz to, ka varbūt Loebam kaut kas varētu atgadīties ar automašīnu, jo, ja paskatāmies uz šo sezonu kopumā, tad „Citroen” šogad tiešām rāda atzīstamu sniegumu. Noteikti, ka arī Gronholms apzinās, ka viņa cerības izcīnīt uzvaru kopvērtējumā var glābt tikai brīnums, taču savu pēdējo sacensību viņš noteikti centīsies aizvadīt tā, lai beigās kāptu uz goda pjedestāla augstākā pakāpiena, kas ļautu viņam no rallija aiziet kā uzvarētājam.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *