Grieķijā uzvar Loebs

Info: vysledky-rally.cz
Foto: acropolisrally.gr

Svētdien par Akropoles rallija uzvarētāju kļuva „Citroen” komandas braucējs Sebastians Loebs, kurš tagad kopvērtējumā atkal ir izvirzījies WRC rallija vadībā.

Pirmajā rallija dienā pilotiem bija jāveic septiņi ātrumposmi. Jau ar pirmajiem ātrumposmiem līdera lomu uzņēmās „Ford” komandas pilots Jari-Mati Latvala. Ceturtajā ātrumposmā tā brīža līderis Latvala pārsita riteni un kopvērtējumā atkrita uz trešo vietu, kur Loebam tobrīd jau zaudēja sešas sekundes. Dienas pēdējā ātrumposmā, kurš bija 4,6 kilometrus garš, neveiksme piemeklēja uzreiz abus „Ford” komandas braucējus, kuri līderim zaudēja vairāk par vienu minūti, tādejādi kopvērtējumā atkrītot uz sesto un septīto vietu. Pēdējā posmā par pārsteigumu parūpējās igauņu sportists Urmo Āva, kurš uzrādīja ātrāko laiku, tādejādi kopvērtējumā paceļoties uz piekto vietu.

Rallija otrās dienas otrais dops daudziem pilotiem bija liktenīgs. Vispirms riteni pārsita Loebs, uz starta neizgāja Kriss Atkinsons, bet Hirvonenam bija problēmas ar bremzēm. „Mēs braucām uzreiz aiz Hirvonena, tāpēc mums priekšā bija daudz putekļu. Neko nevarēju padarīt,” pēc ātrumposma teica Peters Solbergs. Jāatzīmē, ka uzreiz pēc ātrumposma finiša Hirvonens devās atvainoties Solbergam un izskaidrot minēto iemeslu, kāpēc viņš bija tik lēns. Līdz 12. posmam līderis bija Sordo, taču tad Sordo pārsita riteni un savu pirmo vietu nācās atdot komandas biedram. Dienas pēdējā posmā atkal problēmas bija Sordo, kurš ātrumposma uzvarētājam Hirvonenam zaudēja četrarpus minūtes un kopvērtējumā noslīdēja uz septīto vietu. Tas tikmēr uz otro pozīciju ļāva pacelties Solbergam.

Pēdējā dienā līdz 16. ātrumposmam uz goda pjedestāla atradās abi brāļi Solbergi, taču tad 17. posmā Heninga Solberga „Ford” automašīnai sākās problēmas ar dzinēju un rezultātā – kritiens no trešās uz septīto. „Dzinējs pāris reizes noslāpa,” saka Henings. „Tas ir netaisnīgi. Jācer uz nākošo reizi, jo tāds ir tas rallijs.” Tikmēr pārējie piloti veiksmīgi sasniedza finišu, kur ātrākais bija Loebs. Otrais palika Solbergs, bet trešais Hirvonens. „Eh, tas ir neticami. Man trūkst vārdu,” pēc finiša neizsakāmi laimīgs ir Solbergs. „Jaunajam modelim ir milzīgs potenciāls, tāpēc var apgalvot, ka „Subaru” lēnām sāk atgriezties.”

PWRC klasē uzvarēja austrietis Andreas Aigners. Otrais palika Bernardo Souza. Mums pazīstamais somu sportists Jari Ketomā no rallija izstājās astotajā posmā, kad ieskrēja akmenī un sabojāja mašīnas piekari.

Grieķijas rallija rezultāti:

 1. S.Loebs 03:54:54.7
 2. P.Solbergs +01:09.5
 3. M.Hirvonens +01:56.1
 4. U.Āva +04:19.7
 5. D.Sordo +04:49.4
 6. M.Vilsons +06:11.3
 7. J.M.Latvala +06:47.5
 8. H.Solbergs +09:14.0

WRC kopvērtējums

 1. S.Loebs 50
 2. M.Hirvonens 49
 3. K.Atkinsons 31
 4. J.M.Latvala 26
 5. D.Sordo 25
 6. P.Solbergs 17
 7. Dž.Galli 17
 8. H.Solbergs 12

WRC kopvērtējums ražotāju ieskaitē

 1. Ford 81
 2. Citroen 79
 3. Subaru 50
 4. Stobart 37
 5. Munich`s 16
 6. Suzuki 10

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *