Grieķijā līderis Hirvonens, Loebs piedzīvo avāriju

Info; Foto: ewrc.cz

Arī pēc otrās WRC Grieķijas rallija dienas vadībā ir Miko Hirvonens, kurš par pusotru minūti apsteidz Sebastianu Ogēru. Trešajā vietā ir Jari Mati Latvala no “Ford” komandas.

Vakar sportistiem bija jāveic seši ātrumposmi. Jau pirmais posms neveiksmīgs izrādījās čempionāta kopvērtējuma līderim Sebastianam Loebam, kurš astoņus kilometrus pēc starta vienā līkumā, braucot ar sesto pārnesumu, aizķēra akmeni un uzmeta vairākus kūleņus. Ne pilots, ne viņa stūrmanis šajā avārijā necieta.

“Tā bija mana kļūda,” atzīst Loebs. “Vienā līkumā aizķēru akmeni, kas pēc tam manu mašīnu uzsvieda gaisā. Pēc trieciena sekoja pieci vai seši kūleņi. Mašīna ir pilnībā iznīcināta. Rīt nebrauksim, taču galvenais, ka pašiem viss ir kārtībā.”

Nākamajā posmā savu otro uzvaru kādā no ātrumposmiem izcīnīja krievu jaunais talants Jevgeņijs Novikovs. Viņš par vienu sekundi pārspēja Peteru Solbergu. Arī nākamais posms neveiksmīgs izrādījās uzreiz diviem sportistiem. Vispirms Sordo vienā līkumā pārsita divus riteņus, bet nedaudz vēlāk uz tā paša akmens mašīnu sasita Henings Solbergs. Abi sportisti bija spiesti izstāties.

Pēc servisa parka sportistiem atkal nācās veikt jau no rīta veiktos trīs posmus. Desmitajā posmā ātrāko laiku uzrādīja Latvala, kurš kopvērtējumā pacēlās uz piekto vietu. Dienas priekšpēdējā posmā atkal ātrākais bija Novikovs. P.Solbergs, dzenoties pakaļ Hirvonenam, sasita savas automašīnas piekari un zaudēja divas minūtes, kas kopvērtējumā viņu atsvieda uz trešo posmu.

Pēdējā posmā kārtējo uzvaru izcīnīja Novikovs, kas kopvērtējumā pacēlās uz ceturto vietu. Tikmēr ļoti lēns bija Solbergs, kurš līderim zaudēja astoņas minūtes un kopvērtējumā atkrita uz astoto vietu. Līdz ar to pārliecinošs līderis pēc rallija otrās dienas ir Hirvonens, kuram seko Ogērs un Latvala.

PWRC klasē daudz ātrāki šodien bija Neikšāns/Dzirkals, kuri kopvērtējumā no desmitās vietas pacēlās jau uz sesto. Līderis pēc otrās dienas ir Al-Atijahs.

Šodien sportisti veic pēdējos piecus posmi, no kuriem divi ir 33 kilometrus gari.

Kopvērtējums pēc otrās dienas
1. M.Hirvonens Ford Focus RS WRC 08 3:07:33.0
2. S.Ogērs Citroen C4 WRC +1:50.1
3. J.M.Latvala Ford Focus RS WRC 08 +2:44.2
4. J.Novikovs Citroen C4 WRC +3:49.8
5. F.Vilagra Ford Focus RS WRC 08 +4:03.1
6. K.Rautenbahs Citroen C4 WRC +4:11.9
7. K.Al-Kasimi Ford Focus RS WRC 08 +6:09.4
8. P.Solbergs Citroen Xsara +10:12.1

Kopvērtējums pēc otrās dienas PWRC klasē
1. N.Al-Atijahs Subaru Impreza Sti N14 3:18:37.6
2. L.Atanasulis Škoda Fabia S2000 +8.8
3. A.Araujo Mitsubishi Lancer Evo IX +9.9
4. T.Arais Subaru Impreza Sti N14 +2:01.7
5. M.Prokops Mitsubishi Lancer Evo IX +2:07.8
6. A.Neikšāns/P.Dzirkals Mitsubishi Lancer Evo IX +6:25.7
7. B.Sousa Fiat Punto Abarth S2000 +7:53.4
8. P.Flodins Subaru Impreza Sti N14 +12:32.1

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *