Furmo: “Esmu dziļi nelaimīgs par to, kā viss beidzās”

Foto: M-Sport

Franču pilots Adrijēns Furmo atzinis, ka tas bija sirdi plosoši, izstāties no pārliecinošas pirmās pozīcijas WRC2 klasē pagājušās nedēļas nogalē Sardīnijā notikušā pasaules čempionāta posma noslēdzošajā ātrumposmā. “M-Sport Ford” komanda tikmēr paudusi atbalstu savam pilotam, uzsverot viņa ātrumu pirms avārijas.

Dramatiskiem pavērsieniem bagātajā Sardīnijas rallijā pirms “Power Stage” ātrumposma Furmo bija iekrājis jau 31 sekundes pārsvaru pār tuvāko sekotāju Andreasu Mikelsenu. Diemžēl slidenajā trasē Furmo līkumā izbrauca par tālu ārmalā un noslīdēja no ceļa, salaužot gan priekšējo, gan aizmugurējo piekari. Nācās izstāties, bet uzvaru guva norvēģu pilots Mikelsens, kuram tas bija otrais WRC2 posms šosezon.

“Esmu dziļi nelaimīgs par visu komandu, kas cerēja uz šo rezultātu,” atzīst Furmo. “Mēs bijām tiešām tuvu, un esmu ļoti neapmierināts, ka tas beidzās šādi. Visu nedēļas nogali mašīnā jutos komfortabli un priecājāmies, ka spējam cīnīties priekšā. Biju apmierināts ar to, kā spēju vadīt mašīnu, bet spēcīgais lietus pēdējā ātrumposmā mums mainīja visu. Mašīna brauc tiešām labi un viss strādā kā vajag. Žēl, ka tā sanāca, bet tagad jāskatās uz priekšu.”

“M-Sport Ford” komandas vadītājs Ričards Milleners aizstāv savu pilotu: “Adrijēns aizvadīja fantastisku ralliju, brauca ātri tur, kur nepieciešams un spēja kontrolēt sacensību gaitu apstākļos, ko nevar nosaukt savādāk kā par trakiem. Gala rezultāts nebija tāds, kādu bijām pelnījuši, bet mēs esam viņa pusē. Rallijā vienmēr ir arī grūti brīži, bet viņa ātrums un talanta demonstrējums šajā nedēļas nogalē bija kas tāds, ko vajag atcerēties.”

Sardīnijas rallijā uz WRC2 pjedestāla nekāpa braucēji, kas sezonas kopvērtējumā atrodas vadošajās pozīcijās. Joans Rosels finišēja ceturtais un tagad ir 13 punktus priekšā Oliveram Solbergam, kurš savukārt, cīnoties par pirmo vietu, jau trešajā ātrumposmā piedzīvoja tehnisku problēmu ar piekari. Gass Grīnsmits un Emils Lindholms ieņem nākamās divas pozīcijas, bet Sardīnijā abi piedzīvoja izstāšanos.

Nākamo pasaules čempionāta posmu Kenijā Furmo izlaidīs, jo tajā pašā nedēļas nogalē piedalīsies Lielbritānijas rallija čempionāta trešajā posmā “Ypres Rally”, kur būs viens no galvenajiem favorītiem. Pirmajos divos Lielbritānijas čempionāta posmos viņš šogad izcīnījis pārliecinošas uzvaras.

WRC2 kopvērtējums:

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *