Ford Grieķijā cer atkārtot Sardīnijas rallijā paveikto

Info: wrc.com
Foto: ewrc.cz

Jau šajās brīvdienās Grieķijā tiks dots starts WRC sezonas septītajam posmam. Pēc Sardīnijas rallija, kurā dubultuzvaru izcīnīja „Ford”, komanda cer atkārtot šo panākumu arī Grieķijā.

Sardīnijā ātrākais bija Jari Mati Latvala, kurš par 29,4 sekundēm apsteidza Miko Hirvonenu. Sacensību galvenais favorīts Sebastians Loebs pēc soda saņemšanas palika ceturtajā vietā. „Ford” komanda cer, ka viņiem Grieķijā izdosies izdarīt spiedienu uz „Citroen”. Pēc uzvaras izcīnīšanas Sardīnijā Latvala atzinis, ka ir atguvis pārliecību pār saviem spēkiem.

„Grieķijā gribu cīnīties par nākošo uzvaru,” saka Latvala. „Pagājušajā reizē Grieķijā biju līderis, taču tad pārsitu riteni, bet vēlāk avarēju. Galvenais ir iesākt mierīgi, nevis uzreiz ar pilnu jaudu. Interesanti, kāda būs priekšrocība trasē dodoties vēlāk. Piektdien man starta pozīcija būs laba, taču kā būs sestdien, kur jābrauc pa jauniem ceļiem, nezinu.”

„Šeit būs daudz jaunu ātrumposmu, tāpēc svarīgi pareizi sastādīt stenogrammu. Šaurākos un lēnākos ceļos stenogramma būs jāapraksta bagātīgāk, turpretim ātros ceļos informācijas būs mazāk.”

Otram komandas pilotam Hirvonenam šis būs jau sestais starts Grieķijā. Līdz šim viņa labākais rezultāts ir divas trešās vietas – 2006. gadā un 2008.gadā. „Ceļu apstākļi būs līdzīgi Sardīnijas rallijam, tikai tie būs nelīdzenāki un raupjāki. Šogad šeit būs tik daudz jaunu ceļu, ka var uzskatīt, ka tas būs kā jauns rallijs. Līdz šim jaunos rallijos man ir veicies labi, tāpēc ceru, ka arī šoreiz viss būs kārtībā. Šis rallijs paredzams smags, iespējams, pats smagākais un braucējam ļoti jāsargā sava tehnika. Te ir daudz platu vietu, taču jābūt uzmanīgam bremzējot un jācenšas saudzēt riepas.”

Runājot par lielo karstumu, Hirvonens saka – „Pirms rallija starta trīs vai četras minūtes sēžu jau piesprādzējies un ar ķiveri galvā, un gatavojos startam. Nekāds gaiss neiekļūst automašīnā. Posma laikā kaut kāds gaiss jau ienāk, taču tajā brīdī es tikai un vienīgi koncentrējos uz to, ko lasa mans stūrmanis.”

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *