Esapeka Lapi tuvu ERC titulam pēc uzvaras priekšpēdējā posmā Šveicē

Somu autosportists Esapeka Lapi guvis uzvaru Eiropas rallija čempionāta (ERC) priekšpēdējā posmā “Rallye International du Valais”, kas trīs dienu garumā norisinājās Šveicē.

Lapi nebija aizsniedzams konkurentiem kopš brīža, kad pārņēma vadību piektdienas rītā no otra “Skoda” rūpnīcas pilota Zepa Vīganda.

Otro vietu sacensībās, par spīti ceturtdien pārdurtajai riepai un tā dēļ zaudētajam laikam, izdevās gūt “Peugeot” pārstāvim Kreigam Brīnam. Tas viņam ir pirmais pjedestāls kopš martā Grieķijas posmā izcīnītās uzvaras, tomēr neļāva saglabāt cerības uz čempiona titulu.

Brīns sestdien vairākas reizes saslīdēja, kas apgrūtināja pakaļdzīšanos tobrīd vēl otrajā pozīcijā esošajam Kajetanam Kajetanovičam. Tomēr Brīns poļu pilotu vienalga apdzina, bet Kajetanovičs vēlāk izstājās, jo viņa “Ford” aizdegās.

Tas trešo vietu ļāva izcīnīt Vīgandam, kurš Šveicē piedzīvoja dažādas problēmas – plīsušu riepu, veica nepareizu riepu tipa izvēli dažviet slapjajiem, bet citur ledus klātajiem vai dubļainajiem ceļiem, kā arī auto vadāmības grūtībām.

Pēc šīs uzvaras Lapi nokļuvis ļoti tuvu 2014. gada Eiropas čempiona titulam, jo tagad viņam sezonas kopvērtējumā ir 34 punktu pārsvars pār Vīgandu, bet pēdējām posmā Korsikā būs iespējams izcīnīt maksimums 39 punktus.

Lapi uzvaru “Rallye International du Valais” sacensībās izcīna jau otro gadu pēc kārtas.

Šveices ERC posma kopvērtējums:

1. Esapeka Lapi (Skoda), 2:46:22.4
2. Kreigs Brīns (Peugeot), +42.0
3. Zeps Vīgands (Skoda), +3:04.1
4. Žonatans Hirši (Peugeot), +4:10.2
5. Olivjē Burī (Ford), +4:17.8
6. Roberto Konzani (Peugeot), +4:24.8
7. Rainers Althauss (Skoda), +5:56.9
8. Paskāls Pero (Skoda), +6:22.5
9. Florians Gonons (Subaru), + 7:08.9
10. Žans-Filips Rado (Ford), +9:53.5

Info un foto: fiaerc.com

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *