Čīlē tiks aizvadīts WRC sezonas pēdējais grants rallijs

Foto: wrc.com

Pasaules rallija čempionātā šosezon atlikuši vairs tikai trīs posmi, un nākamais no tiem jau šajā nedēļas nogalē norisināsies Čīlē. Izredzes jau svētdien nodrošināt 2023. gada WRC titulu ir somu pilotam Kallem Rovanperam un viņa pārstāvētajai “Toyota” komandai.

Līdz šim vienīgo reizi Čīles rallijs pasaules čempionāta ietvaros notika 2019. gadā , kad uzvaru izcīnīja toreizējais “Toyota” braucējs Ots Tanaks, kurš sev aizmugurē atstāja titulētos Sebastjēnu Ožjē un Sebastjēnu Lēbu. Šoreiz uz starta nebūs ne Ožjē, ne Lēba, kopumā startēs 55 ekipāžas, bet “Rally1” klasē debiju piedzīvos uzreiz divi piloti – mājinieks Alberto Hellers un holandietis Greguārs Munsters. Abi brauks “M-Sport Ford” komandas sastāvā.

Dalībnieku saraksts >>

Šobrīd matemātiskas izredzes uz titulu vēl saglabā gan Elfins Evanss, gan Tjerī Noivils, kurus kopvērtējuma līderis Rovanpera pārspēj par, attiecīgi, 33 un 66 punktiem. Tāpat teorētiski titulu vēl var iegūt Tanaks, taču 81 punkts viņu šķir no līdera, līdz ar ko īsti reāli tas nav. Maksimums, ko pilots var izcīnīt pēdējos trīs posmos, ir 90 punkti. Lai Rovanpera jau Čīlē nodrošinātu titulu, viņa tā brīža tuvākajam sekotājam kopvērtējumā pēc šī posma jāzaudē vismaz 61 punkts. Tas nozīmē, ka ar uzvaru vien Rovanperam būs par maz. Tikmēr viņa un Evansa pārstāvētajai “Toyota” ir labas izredzes nodrošināt titulu komandu ieskaitē. Lai to paveiktu, Čīles rallijā nepieciešams gūt par vismaz 13 punktiem vairāk nekā “Hyundai”. Šobrīd “Toyota” kopvērtējumā ir jau 91 punkta pārsvars.

WRC kopvērtējums:

WRC2 klasē šoreiz startēs 19 ekipāžas. Šeit kopvērtējuma galvgalī līderim Andreasam Mikelsenam pašlaik ir 16 punktu pārsvars pār Žoanu Roselu un 28 punktu pārsvars pār Gasu Grīnsmitu. Taču Mikelsens šo posmu izlaidīs, līdz ar to sāncenšiem lieliskas izredzes pietuvoties. Jāatgādina, ka sezonas laikā vērā tiek ņemti seši no septiņiem posmiem, kuriem sportists reģistrējis dalību WRC2 ieskaitē.

WRC2 kopvērtējums:

Čīles rallija bāze atradīsies ostas pilsētā Konsepsjonā. Ceturtdien tiks veikts testu dops, piektdien un sestdien notiks pa sešiem ātrumposmiem, bet svētdien risināsies vēl četri. Kopējā sacensību distance sastādīs nepilnu 321 kilometru. Šis būs pēdējais grants posms šosezon, jo pēc tam gaidāmie Centrāleiropas un Japānas ralliji norisināsies uz asfalta.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *