Četros WRC posmos “Hyundai” šogad startēs ar četrām mašīnām

Četros pasaules rallija čempionāta posmos šajā gadā “Hyundai” komanda startēs ar četrām mašīnām.

“Hyundai Motorsport” vadība savam ceturtajam pilotam Kevinam Abringam paplašinājusi šī gada WRC programmu, iekļaujot tajā arī sacensības Polijā, Vācijā, Francijā un Lielbritānijā. Šajos posmos komandā startēs arī pārējie trīs piloti Tjerī Noivils, Danijs Sordo un Heidens Padons.

Abrings tika nolīgts janvārī un viņa oficiālā loma ir attīstības/testu pilots. Toreiz komanda viņam solīja iespēju dažos rallijos startēt ar “Hyundai i20 WRC” automobili un šis brīdis pienāca jau otrajā sezonas posmā Zviedrijā, kur sportists ierindojās 11. vietā. Toreiz Padons aizstāja savainoto Sordo, kas pavēra iespēju Abringam pilotēt trešo auto.

“Jaunās paaudzes “i20 WRC” modeļa testu kalendārs līdz šim neļāva Kevinam startēt citos WRC posmos, taču sezonas otrajā daļā būs vieglāk paralēli izvērst gan testus, gan dalību rallijos,” skaidro “Hyundai” rallija komandas vadītājs Mišels Nandans. “Šie četri ralliji ļaus Kevinam iegūt lielāku pieredzi kā WRC pilotam un palīdzēs piepildīt mūsu mērķi par jauno talantu iesaistīšanu čempionātā.”

Abrings par šo iespēju, protams, ir tikai priecīgs.

“No pilota skatpunkta, testi ir labs veids kā iegūt ritmu un izjust mašīnas potenciālu, tomēr tie nevar aizvietot piedalīšanos rallija sacīkstēs,” saka holandietis. “Kopš Zviedrijas rallija, šķiet, ka ir pagājis jau ilgs laiks un nevaru vien sagaidīt, kad atkal varēšu braukt sacensībās. No Polijas rallija man palikušas vienas no labākajām atmiņām, jo 2009. gadā tur uzvarēju vēl braucot JWRC ieskaitē. Tur valda liela kaisle pret motoru sportu un neticami laba atmosfēra.”

26 gadus vecais Abrings pērn startēja Eiropas čempionātā, bija viens no līderiem, bet tehnisku problēmu dēļ nevarēja kopvērtējumā ierindoties augstāk par sesto vietu. Viņam ir pieredze arī pasaules čempionātā, taču ne WRC klasē, kurā pagaidām sportists aizvadījis tikai vienu sacīksti.

Teksts: 4rati.lv
Foto: justcarnews.com

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *