Bez Sirmača ekipāžas dalības startē “Rajd Rzeszowski”

Ar pirmo ātrumposmu ceturtdienas pievakarē Polijā startēja Eiropas rallija čempionāta sezonas septītais posms “Rajd Rzeszowski 2016”, kurā uz starta stājusies arī latviešu komanda “Sports Racing Technologies”, tiesa gan, bez Ralfa Sirmača ekipāžas sastāvā.

Superspeciālais ātrumposms tika aizvadīts Žešovas pilsētas centrā un daudzos klātienē sanākušos fanus iepriecināja mājinieks Kajetans Kajetanovičs (“Ford Fiesta R5”), izcīnot pirmo vietu. Polis, kurš ir pašreizējais Eiropas čempions, šobrīd ir ceļā arī uz 2016. gada titulu.

Asfalta rallijs “Rally Rzeszow” šogad notiek jau 25. reizi, taču Eiropas čempionāta kalendārā iekļauts pirmo reizi. Pirmais ātrumposms bija aptuveni 4 km garš, bet cīņas turpināsies šodien, kā arī sestdien. Kopumā plānots veikt 13 ātrumposmus Karpatu kalnos, kuru kopējais garums sastādīs 214 km.

Otrais ātrākais pilsētas ātrumposmā bija franču sportists Braiens Bufjē (“Citroen DS3 R5”), kurš zināms kā asfalta ralliju speciālists. Kajetanovičam viņš zaudēja 3.8 sekundes un plāno sastādīt spēcīgu konkurenci turpmākajās dienās, jo šīs sacīkstes pazīst ļoti labi – pērn Bufjē “Rally Rzeszow” uzvarēja ceturto reizi karjerā.

Tikmēr poļu rallija zvaigzne Lukažs Habajs (“Ford Fiesta R5”) ceturtdienas ātrumposmā ierindojās trešajā vietā, no uzvarētāja atpaliekot 4.6 sekundes.

“Sports Racing Technologies” pilots Rauls Jētss (“Škoda Fabia R5”) no Igaunijas ralliju sācis ar ceturto rezultātu. Tikmēr viņa komandas biedrs Nikolajs Grjazins (“Peugeot 208 VTi R2”), kurš brauc zem Latvijas karoga, ieņēma otro vietu ERC3 klasē, mājiniekam Tomažam Gricam (“Peugeot 208 VTi R2”) zaudējot 1.5 sekundes.

Jāpiemin, ka šis nav “ERC Junior” ieskaites posms.

Vēl pirms superspeciālā ātrumposma notika kvalifikācijas braucieni, kuros arī ātrākais bija Kajetanovičs. Sportists piektdienas ātrumposmiem izvēlējās piekto starta pozīciju.

Šodien garākais ātrumposms būs “Lubenia”, kas pārsniegs 24 km.