Atskats uz Norvēģijas WRC

Info: www.crash.net
Foto: www.swrt.com

Kā zināms, WRC 2007.gada sezonas 3. posms Norvēģijā noslēdzās ar M.Hirvonena uzvaru. Kaislības ir pierimušas, tāpēc tagad nedaudz ielūkosimies, ko par šo posmu saka sportisti un kādi ir komandu jaunumi.

Norvēģijas posms bija pēdējās sacensības Subaru Impreza WRC2006 automobilim, jo jau nākamajā posmā, kurš norisināsies Meksikā, „Subaru” komanda startēs ar jauno 2007.gada modeli.

Neskatoties uz to, ka P.Solbergs zaudēja savam vecākajam brālim un palika 4. vietā, viņš bija apmierināts ar šo ralliju. Īpaši priecīgs viņš bija par to, ka viņi ar WRC2006 modeli spēja iegūt vērtīgus punktus, kas sezonas beigās varētu būt izšķiroši.

„Man nepatika, ka Hennings mani apsteidza, bet es esmu apmierināts ar izcīnītajiem punktiem. Mēs nevarējām būt ātrāki. Mēs zinājām, ka šis ir maksimums, ko varam sasniegt šajā rallijā ar WRC2006 modeli. Galvenais uzdevums bija nepieļaut muļķīgas kļūdas un izcīnīt pēc iespējas vairāk punktu. Šīs bija pēdējās sacensības ar veco modeli, tāpēc šeit iegūtie punkti ir ļoti svarīgi turpmākajai sezonai.”

Arī komandas direktors Ričards Teilors bija ļoti apmierināts ar punktiem, kas tika izcīnīti Norvēģijā. Viņš cer, ka ar jauno modeli varēs cīnīties par pašām augstākajām vietām uz goda pjedestāla.

„Protams, mēs gribējām redzēt P.Solbergu uz goda pjedestālu Norvēģijā, bet mūsu sākotnējais mērķis, piedaloties šajā rallijā, bija lieki neriskēt un iegūt drošus punktus.”

Ļoti priecīgs par savu otro uzvaru karjerā bija M.Hirvonens, kurš šo uzvaru dēvē par „pirmo nopietno”, jo pagājušā gada Austrālijā, kur M.Hirvonens uzvarēja, viņš uzskata, ka tur nebija īsta un godīga cīņa, jo M.Gronholms avarēja, bet S.Loebs nestartēja, kas somam ļāva izcīnīt pārliecinošu uzvaru. Hirvonens bija ļoti apmierināts ar to, ka šajos viltīgajos un bīstamajos ceļos viņam izdevās finišēt pirmajam un nesabojāt savu automašīnu.

„Es esmu tik atvieglots, ka šīs rallijs ir beidzies. Es biju rallija vadībā jau no pirmā ātrumposma. Biju spiests cīnīties gan ar Gronholmu, gan ar Loebu un ar brāļiem Solbergiem, kuri bija ļoti ātri. Es viņus uzvarēju godīgi un taisnīgi, jo šajā rallijā neviens pirms tam nebija startējis un tas mums visiem bija jaunums.”

„Šeit visu laiku bija jākoncentrējas, jo tikko tu nedaudz atslābinies, tā uzreiz vari pieļaut ļoti rupju kļūdu. Es koncentrējos uz katru līkumu un paralēli vēl sekoju pārējo pilotu starprezultātiem.”

„Šis ir ļoti patīkams moments „BP Ford” komandai” – saka Ford komandas sporta direktors Josts Capito. „Mēs cerējām, ka varbūt būs iespēja pacīnīties par goda pjedestālu, bet necerējām, ka sanāks izcīnīt dubultuzvaru. Tas tiešām parāda, cik spēcīgs ir Focus RS WRC”.

Par lielāko neveiksminieku šajā rallijā var noteikti uzskatīt S.Loebu, kurš pēc nobrauktajiem 11 ātrumposmiem atradās augstajā 3 vietā, bet divas rupjas kļūdas kopvērtējumā viņu atsvieda ārpus pirmā desmitnieka.

„Šīs bija grūtas brīvdienas. Šis vienkārši nebija mūsu rallijs, bet kopumā nevar teikt, ka tas bija pavisam slikts, jo mēs mēģinājām saprasties ar jauno Citroen C4, kas turpmāk mums tikai nāks par labu.”

Loebs pēc šīs neveiksmes tagad ir atkritis uz trešo vietu kopvērtējumā, kur piekāpjas M.Gronholmam un Norvēģijas WRC posma uzvarētājam M.Hirvonenam.

Nākamais ceturtais WRC posms no 9.-11. martam norisināsies Meksikā, kur pagājušajā gadā triumfēja S.Loebs

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *