Atskats uz aizvadīto Jaunzēlandes ralliju

Info: www.rally-live.com
Foto: www.tvnet.lv

Jaunzēlandes rallijs nu jau ir beidzies un pilotiem jādodas atpakaļ uz Eiropu, lai pēc viena mēneša startētu WRC rallija Spānijas posmā.

„BP Ford”
Ar Gronholma uzvaru un Hirvonena trešo vietu, Ford komanda ir spērusi diezgan platu soli pretim uzvarai ražotāju ieskaitē. Arī Gronholms ir tuvu tam, lai šogad uzvarētu rallija kopvērtējumā.

Gronholmam šī bija piektā uzvara šogad un piektā uzvara Jaunzēlandes rallijā. Līdz ar šo uzvaru soms ir palielinājis savu pārsvaru pār Loebu jau līdz 10 punktiem. Lai arī kalendārā vēl ir palikuši trīs asfalta posmi, kuros par karali tiek uzskatīts tieši Loebs, Gronholms ir tuvu tam, lai pārtrauktu Loeba dominanci pēdējos gados un izcīnītu uzvaru rallija kopvērtējumā.

Pēdējā rallija diena parādīja to, ka Gronholms un Ford ir uz pareizā ceļa.

„Tā bija satriecoša cīņa visas nedēļas garumā. Šī ir fantastiska uzvara, kas palielina manas izredzes uzvarēt čempionāta kopvērtējumā,” saka Gronholms.

„Šī ir vistuvākā un vislabākā cīņa manā karjerā un esmu priecīgs, ka man izdevās uzvarēt. Visa rallija garumā biju mierīgs un nosvērts. Vienīgais uztraukums bija pirms riepu izvēles, jo laika apstākļi šeit bija nepastāvīgi. Tāpēc, ja esi izvēlējies nepareizās riepas, tad tas var ļoti dārgi maksāt. Ir labi, ka man izdevās palielināt savu pārsvaru, jo tas man varētu palīdzēt uzvarēt visā čempionātā.”

Arī otrs komandas pilots Hirvonens ir apmierināts ar aizvadīto ralliju, kurā viņš izcīnīja jau devīto goda pjedestālu šogad.

„Man piektdien bija viena nepareiza riepu izvēle, tāpēc arī sanāca zaudēt daudz laiku, kas man neļāva iesaistīties cīņā par uzvaru. Esmu apmierināts ar savu trešo vietu, kā arī ar visu nedēļas nogali. Esmu nedaudz neapmierināts ar savu braukšanu, jo tā man liedza iesaistīties cīņā ar Gronholmu un Loebu. Jūtu, ka pēc šī rallija es esmu daudz ko ieguvis,” saka Hirvonens.

„Citroen”
Lai arī kā „Citroen” komanda un Loebs centās apdzīt Gronholmu, tas viņiem neizdevās.

„Šis nebija mans labākais starts,” saka Loebs. „Visi pēdējās dienas ātrumposmu laiki mums bija praktiski vienādi ar Gronholmu. Braucām mēs tikpat ātri cik viņš, bet katrreiz nedaudz mums pietrūka, tāpēc arī beigās zaudējām viņam 0,3 sekundēm. Lai arī kā es centos Gronholmu apdzīt, tomēr paturēju prātā, ka astoņi punkti ir labāk, nekā nulle punktu.”

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *