Atceļ divus Lietuvas WRC ātrumposmus, Ožjē sīva cīņa ar Mikelsenu

Piektdien pirmo reizi pasaules rallija čempionāta vēsturē notika ātrumposmi Lietuvas teritorijā, tomēr sliktās ceļu kvalitātes dēļ divi no tiem tika atcelti. Polijas rallija vadībā pēc otrās dienas tikmēr atrodas “Volkswagen” pilots Sebastjans Ožjē.

Ožjē pēc ceturtdien veiktajiem trim ātrumposmiem atradās 2.8 sekundes priekšā komandas biedram Andreasam Mikelsenam un viņu cīņa par pirmo vietu turpinājās arī visas piektdienas garumā.

Diena sākās ar Mikelsena uzvaru 12.8 km garajā “Wieliczki – 1” ātrumposmā, kā rezultātā sportists jau otro reizi šajā rallijā pārņēma vadību kopvērtējumā. Ožjē tikmēr zaudēja laiku, jo trasē devās pirmais, atkrītot uz otro vietu.

Pēc tam WRC septītā posma dalībnieki šķērsoja robežu, lai četrus ātrumposmu aizvadītu Lietuvā. Tomēr jau tad bija sākušās nedienas, jo lietus nebija žēlojis Lietuvas ceļus, kas šādām sacensībām bija kļuvuši nepiemēroti. Jau pirms to starta 26.6 km garais “Kapciamiestis-Lithuania 1” tika saīsināts līdz 12.9 km, taču, kad šis un nākošais ātrumposms, “Margionys-Lithuania 1”, kas bija 17.9 km garš, tika izbraukts, kļuva skaidrs, ka otro reizi tos veikt nebūs iespējams. Līdz ar to Lietuvā norisinājās tikai divi no plānotajiem četriem “dopiem”.

Pirmajā no Lietuvas ātrumposmiem uzvarēja “Citroen” braucējs Madss Ostbergs, kamēr Mikelsens saglabāja vadību, bet otrā ātrākais jau bija Ožjē, atgūstot pirmo vietu Polijas posma absolūtajā iesakaitē. Pēc tam otro reizi tika veikts “Wieliczki” ātrumposms, kurā uzvarēja Mikelsens, atkal pārņemot vadību pār Ožjē. Savukārt diena noslēdzās ar 2.5 km garu ātrumposmu Polijas pilsētā Mikolajki, kur Ožjē izdevās pārspēt Mikelsenu un 1.9 sekundēm un dienas beigās tomēr atgūt pirmo pozīciju, ko francūzis ieņēma no rīta.

Lai gan epicentrā bija Ožjē un Mikelsena divkauja, visai labas cerības pacīnīties par uzvaru vēl saglabā arī Ostbergs, kurš šajā dienā no piektās pozīcijas pacēlās uz trešo un no līdera atpaliek 19 sekundes. Ņemot vērā, ka prieksā vēl gaida 14 ātrumposmi, tas nav daudz. Tikmēr Jari-Mati Latvala pašlaik ir 32 sekundes aiz komandas biedra Ožjē, kamēr pirmo piecinieku, zaudējot 40 sekundes, noslēdz Ostberga pārinieks Kriss Mīke.

Sestdien tika aizvadīta priekšpēdējā trešā Polijas rallija diena, kad sportistiem būs jāveic desmit ātrumposmi, tostarp šajās sacensībās garākais, kas pārsniegs 35 km.