ASRT komandai un Koitlam uzvara Somijas čempionāta posmā

Kamēr vairums igauņu braucēju pagājušās nedēļas nogalē piedalījās vietējās sacīkstēs Viru rallijā, Karls Krūda un Kaspars Koitla guva godalgotas vietas Somijā.

Pohjanmā rallijs, kas norisinājās vairāk nekā 300 km uz ziemeļiem no Helsinkiem esošās Lapua pilsētas apkaimē, bija Somijas čempionāta ceturtais posms. Uzvaru sacensībās guva soms Jukka Ketomaki, Karls Krūda finišēja otrais, bet Kaspars Koitla izcīnīja trešo vietu. Kamēr Ketomaki un Krūda finišēja pirmajās divās vietās SM1 klasē, Koitla, kurš pārstāv Latvijas komandu ASRT, guva uzvaru SM2 klases ieskaitē.

Šis bija pirmais vasaras rallijs Somijā un tajā piedalījās kopsummā 122 ekipāžas, no kurām finišu sasniedza 78. Sportistiem dienas laikā bija jāveic tikai seši ātrumposmi, garākais no kuriem bija 20.3 km garš, bet īsākais sastādīja 7.3 km. Kopā tie bija 90.1 km.

Ar “Skoda Octavia WRC” startējošais Ketomaki, kam tas bija pirmais starts Somijas čempionātā šajā gadā, uzvarēja četros ātrumposmos, bija rallija vadībā no starta līdz finišam un pārspēja Krūdu par 19 sekundēm. Jāpiemin, ka WRC2 čempionātā braucošais Krūda savu jauno R5 klases “Peugeot”, ar ko startēja Harju un Sardīnijas rallijos, bija nomainījis pret “veco” “Ford Fiesta S2000”.

Krūda, kurš šajā reizē uzvarēja vienā no ātrumposmiem, Somijas čempionātā otro vietu izcīnīja arī iepriekšējā posmā “Itaralli”. Savukārt Koitlas labākais rezultāts Somijā šogad bija ceturtā vieta absolūtajā ieskaitē, kas gūta pirmajā posmā “Arctic Lapland Rally”.

Pēdējā ātrumposmā izstājās SM1 klases līderis Somijas čempionātā Jarko Nikara, līdz ar to Krūda kopvērtējumā viņam pietuvojies līdz 6 punktu atstatumam, ieņemot otro pozīciju. Savukārt Koitla ir otrais SM2 klasē, kur līderim Joni Nikko zaudē tikai 1.5 punktus.

Somijas rallija čempionāta piektais posms norisināsies 29. un 30. augustā, Turku.