Arī Francijā ātrākais ir Loebs

Info: wrc.com
Foto: fia.com

Ar pārliecinošu “Citroen” komandas pilota Sebastiana Loeba uzvaru šodien noslēdzās Korsikas rallijs. Otrais, zaudējot trīs minūtes un 24 sekundes, palika somu sportists Miko Hirvonens, kuram lielu paldies jāsaka Fransuā Duvālam un Jari Mati Latvalam.

Pēc otrās dienas par pārliecinošu Korsikas rallija līderi kļuva Loebs, kurš par gandrīz vienu minūti apsteidza savu sīvāko konkurentu Hirvonenu. 56 sekundes pēc otrās rallija dienas zaudēja Duvāls.

Šodien pilotiem bija jāaizvada pēdējā rallija diena, kurā bija jāveic tikai četri posmi. Dienas pirmajā dopā, kurš bija 31 kilometru garš, Hirvonens pārsista riteni, tādejādi kopvērtējumā no otrās vietas atkrītot uz piekto pozīciju. “Ceļa vidū bija bedre, kuru mēs savā stenogrammā nebijām atzīmējuši. Mēs tiešām to neredzējām,” pēc 13. posma finišā teica somu sportists.

Arī nākamajā ātrumposmā ātrākais bija Loebs, savu pārsvaru pār otrās vietas ieguvēju Duvālu palielinot līdz vienai minūtei un 24 sekundēm. Pēc diviem veiktiem posmiem piloti devās uz servisa parku, lai sagatavotu savus spēkratus pēdējiem diviem dopiem. Servisa parkā somu sportists atzina, ka grib finišēt ceturtajā vietā, kurā arī viņš tobrīd bija. “Gribu finišēt ceturtajā vietā, tāpēc ceru, ka mēs neveiksim nekādas izmaiņas. Tiešām negribu tā darīt. Neredzēju to bedri – mana kļūda. Latvala aizvadījis lielisku ralliju, tāpēc ceru, ka viņš tiks uz goda pjedestāla.”

Taču savādākās domās bija “Ford” komandas šefs Malkolms Vilsons. “Priekšpēdējo posmu aizvadīsim normāli, jo redzējām, kas var notikt. Pēc priekšpēdējā posma mēs domāsim, ko darīt. Ja nekas nemainīsies, tad darīsim tā, lai Hirvonens finišē otrajā vietā un saglabā cerības uz čempiontitulu. ”

Pēc 15. posma Hirvonens zaudēja abiem “Ford” komandas braucējiem, tāpēc Vilsonam vajadzēja ātri pieņemt stratēģiju. Ierodoties uz pēdējo posmu, Duvālam par pāragru ierašanos uz pēdējo dopu piešķīra divu minūšu sodu, bet Latvalam par to, ka viņš ierādās ar deviņu minūšu nokavēšanos, tika piešķirts pusotras minūtes sods, kas abus sportistus attiecīgi atmeta uz trešo un ceturto vietu.

Pēdējo posmā uzvarēja Hirvonens, taču tas neko nemainīja un savu ceturto uzvaru Korsikā varēja svinēt Loebs. Lai arī kā somu sportists negribēja, lai komanda izmanto taktikas, Hirvonens izcīnīja otro vietu, bet trešais palika Duvāls. “Nevaru svinēt šo panākumu, taču saprotu, ko grib panākt komanda. “

Līdz ar to kopvērtējumā, kad WRC čempionātā vēl atlikuši divi posmi, Loeba pārsvars pār Hirvonenu pieaudzis līdz 14 punktiem. Trešais ar 59 punktiem ir Loeba komandas biedrs Danijs Sordo, kurš, kā zināms, pirmajā rallija dienā piedzīvoja avāriju.

Korsikas rallija rezultāti:

1.

S.Loebs

3:42:58.0

2.

M.Hirvonens

+3:24.7

3.

F.Duvāls

+3:31.6

4.

J.M.Latvala

+3:37.5

5.

P.Solbergs

+5:35.4

6.

K.Atkinsons

+6:10.4

7.

U.Āva

+7:25.2

8.

M.Vilsons

+9:02.2

Kopvērtējums

1.

S.Loebs

106

2.

M.Hirvonens

92

3.

D.Sordo

59

4.

K.Atkinsons

45

5.

J.M.Latvala

42

6.

P.Solbergs

40

7

H.Solbergs

22

8.

Duvāls

22

Kopvērtējums ražotāju ieskaitē

1.

Citroen

169

2.

Ford

146

3.

Subaru

87

4.

Stobart

62

5.

Munchi`s

22

6.

Suzuki

21

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *