Ar posmu Japānā tiks pielikts punkts WRC sezonai

Šajā nedēļas nogalē Japānā norisināsies noslēdzošais pasaules rallija čempionāta posms. Lielākās intrigas jau aiz muguras, jo čempioni vadošajās klasēs noskaidroti, taču “Uzlecošās saules zemē” izšķirsies, kurš kļūs par 2023. gada WRC vicečempionu.

Šis būs “Toyota” komandas visīstākais māju posms, jo “Rally Japan” bāzējas Tojotas pilsētā, kas nosaukta par godu visā pasaulē pazīstamajam un atzītajam autoražotājam. Pirms tam pilsēta bija zināma kā Koromo.

Rallijs norisināsies pa asfalta segumu, un pirmais, superspeciālais ātrumposms tiks aizvadīts jau ceturtdien. Septiņi ātrumposmi sekos piektdien, astoņi sestdien un vēl seši svētdien. Sacensību kopējā distance sastādīs 304.66 kilometrus.

Pēc divu posmu izlaišanas uz starta atkal redzēsim veterānu Daniju Sordo. Lai gan šobrīd skaidri nav zināms, var gadīties, ka tas spāņu pilotam ir pēdējais starts WRC karjerā. Pēdējo sacīksti “M-Sport” komandā tikmēr aizvadīs igaunis Ots Tanaks, pirms atgriešanās “Hyundai” vienības rindās. Viņa komandas biedrs šajā reizē vairs nebūs Pjērs-Luī Lubē, bet gan Adrijēns Furmo, kuram šogad tas būs pirmais starts ar “Rally1” auto. Iespējams, nākamgad viņu jau atkal redzēsim vadošajā klasē pilnu sezonu.

Pirmo reizi šogad WRC uz starta izies kādreizējais F1 pilots Heiki Kovalainens, kurš pēdējos gados aktīvi un ar panākumiem piedalās Japānas rallija čempionātā. Divreiz soms kļuvis par absolūto Japānas čempionu. WRC2 klasē gan šoreiz dalībnieku sastāvs ne tas spožākais, taču startēs titulu jau nodrošinājušais Andreass Mikelsens, arī Nikolajs Grjazins. Kajetans Kajetanovičs mēģinās izcīnīt čempiontitulu “WRC2 Challanger” vērtējumā.

“Rally Japan” atgriezās WRC kalendārā pērn, bet pirms tam pēdējo reizi notika 2010. gadā. Pagājušajā gadā uzvaru sasniedza Tjerī Noivils, otrais bija Ots Tanaks, bet ar trešo vietu vietējos līdzjutējus iepriecināja Takamoto Katsuta, kurš būs uz starta arī šogad.

Kamēr Kalle Rovanpera un viņa “Toyota” komanda jau kļuvuši par 2023. gada WRC čempioniem, vēl jānoskaidro vicečempioni braucēju ieskaitē. Pašlaik otrais ir “Toyota” pilots Elfins Evanss, taču Noivils no “Hyundai” vienības viņam zaudē tikai septiņus punktus. Ja Noivilam izdosies izcīnīt otro vietu, par vicečempionu viņš būs kļuvis jau sesto reizi karjerā. Ja nē, šī būs trešā reize pēc kārtas, kad beļģis čempionātu pabeidz trešais.

WRC kopvērtējums pirms Japānas rallija:

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *