Aizraujošā un sīvā cīņā Velsas rallijā uzvar Loebs

Info: wrc.com

Noslēdzies Velsas WRC rallijs, kurā uzvaru tomēr nosargāja franču pilots Sebastians Loebs. Otrais sezonas pēdējā posmā palika norvēģu pilots Peters Solbergs.

Pēc rallija pirmās dienas vadībā atradās “Citroen” komandas pilots Sebastians Loebs, kuram cieši sekoja norvēģis Peters Solbergs. Trešais, zaudējot tikai 3,6 sekundes, tobrīd bija Sebastians Ogērs, taču otrās dienas pirmajā posmā 500 metrus pirms finiša Ogērs piedzīvoja avāriju un viņam rallijs bija beidzies. Pēc 11 posmiem līderis bija Loebs, kurš par 2,5 sekundēm apsteidza Solbergu. Arī pēc servisa parka Loebs bija ātrs, taču viņam cieši sekoja Solbergs – pēc divām dienām jeb nobrauktām divām stundām un 32 minūtēm abus sportistus šķīra tikai nieka 4,8 sekundes. Trešais pēc otrās dienas bija Miko Hirvonens.

Rallija pēdējā dienā pilotiem bija jāveic četri posmi, kuri kopā sastādīja 76 kilometrus. Dienas pirmajā 30 kilometrus garā posmā ātrākais bija Loebs, kuram Solbergu izdevās apsteigt par sešām sekundēm. “Ļoti labi. Šis bija ļoti grūts posms. Saķere nebija nemaz tik slikta, taču bieži mainījās segums. Turpinu cīnīties,” pēc posma atzina Loebs. Arī 18. posmā Loebam izdevās apsteigt P.Solbergu, tādējādi pirms pēdējiem diviem posmiem abus sportistus šķīra 14 sekundes.

19. dopā ātrākie bija abi “Ford” komandas piloti. Tobrīd trešais kopvērtējumā bija Latvala, kuram 0,3 sekundes zaudēja Hirvonens. Lai paliktu otrajā vietā WRC kopvērtējumā, Latvalam bija jāfinišē trešajā vietā. “Hirvonens brauc ātri, taču arī es braucu tik ātri, cik varu. Malkolmam Vilsonam (“Ford” šefam) tagad ir jāizdomā…,” pēc posma atzina Latvala. Pēdējā posmā ātrākais bija Sordo, bet otrais palika Latvala, kuram arī izdevās izcīnīt otro vietu WRC kopvērtējumā. Jāatzīmē, ka Hirvonens šajā posmā palika tikai 13. vietā…

Par Velsas rallija uzvarētāju beigās kļuva Loebs, kuram 19 sekundes zaudēja P.Solbergs. Trešais palika Latvala. N4 klasē pārliecinoši ātrākais bija Andreass Mikelsens, kamēr otrajā vietā esošais Jari Ketomā piedzīvoja avāriju un izstājās. Jāatzīmē, ka tuvāko sekotāju Mikelsens apsteidza par sešām minūtēm. Par SWRC klases čempionu 2010. gadā kļuva Havjērs Pons, kurš Velsas rallijā N4 klasē kopvērtējumā palika trešajā vietā. 17. vietā Velsas rallijā ierindojās igaunis Ots Tanaks.