Abas Latvijas Mobilā telefona rallija komandas ekipāžas – labāko trīsdesmitniekā Somijas rallijā

Info: Mārtiņš Dzenītis

Somijā aizvadīta pasaules autorallija čempionāta posma „Neste Oil Rally Finland” otrā diena. Pēc tās labāko trīsdesmitniekā ir abas „Latvijas Mobilā Telefona rallija komandas” ekipāžas – 25. vietu ieņem Andis Neikšāns/Pēteris Dzirkals, savukārt 29. pozīcijā ir Māris Neikšāns/Raivis Jansons. N4 klasē pēc aizvadītajiem 11. ātrumposmiem Andis ir 15., bet Māris – 19.

Abas ekipāžas aizvadīja labu sacīkšu dienu, izvairoties no nepatikšanām un mēģinot braukt savā tempā. Andis Neikšāns konstanti bija labāko divdesmitniekā savā klasē, kamēr Māris Neikšāns arvien kāpināja tempu un dienas laikā pakāpās par 14 pozīcijām, salīdzinot ar situāciju kopvērtējumā pēc otrās dienas pirmā ātrumposma.

„Sarežģīts rallijs. Fiziski ļoti nogurdinošs. Ļoti daudz laika jāpavada mašīnā, maz laika atpūsties. Gulēšanai atliek ne vairāk par piecām sešām stundām. Tomēr tieši ar šo režīmu pasaules ralliji atšķiras no Latvijas sacīkstēm. Ir ļoti interesanti,” komentē Andis Neikšāns. „Jūtu, ka iespējams pabraukt arī ātrāk, tomēr ar rezultātu esmu apmierināts – esam ceturtie ātrākie ar tā saukto klasisko N4 (pilnpiedziņas standarta automašīnas ar turbomotoru), no ātrākās ekipāžas dienas summā atpaliekot par divām minūtēm, bet no otrās ātrākās – par nieka 26,4 sekundēm. Rīt centīsimies pakāpties vēl kādu pozīciju uz augšu – gan absolūtajā vērtējumā, gan klasē.”

Māris Neikšāns atzina, ka dienas pirmajos ātrumposmos nav varējis sajust pareizo ritmu, bet uz dienas beigām ieskrējies: „Pirmie ātrumposmi nesanāca. Uz pēdējiem sakoncentrējos, bija labāka sadarbība ar stūrmani, rezultāti kļuva arvien labāki. Laikam sākumā vienkārši nebiju iebraucies – kā nekā pēdējoreiz sacensībās startēju jūnija sākumā Madonas rallijā. Latgales rallijā pirms trim nedēļām nobraucu tikai vienu ātrumposmu. Esmu optimistiski noskaņots par rītdienu – viss kārtībā!”

Rītdien sportistiem jāveic 160 kilometri ātrumposmos, bet finišs paredzēts vēlu vakarā.

Atgādinām, ka „Latvijas Mobilā telefona rallija komandai” iespējams sekot līdzi arī on-line režīmā, pateicoties GPS maršruta kontroles sistēmām. Sekot līdzi iespējams, klikšķinot uz banera mājas lapā www.guardlab.lv.

„Neste Oil Rally Finland”. Pirmās dienas rezultāti N4 klasē

  • 1. J.Hanninens/M.Markula (Somija, Škoda Fabia S2000) 1.14:15,0
  • 2. M.Rantanens/M.Luka (Somija, Škoda Fabia S2000) +41,1
  • 3. P.G.Andersons/A.Fredriksons (Zviedrija, Škoda Fabia S2000) +54,1
  • 4. P.Sandels/E.Akselsons (Zviedrija, Škoda Fabia S2000) +1:29,4
  • 5. T.Gardemeisters/T.Suominens (Somija, Ford Fiesta S2000) +1:35,6
  • 6. J.Tuohino/M.Salinens (Somija, Ford Fiesta S2000) +2:13,2
  • 15. A.Neikšāns/P.Dzirkals (Latvija, Mitsubishi Lancer Evo IX) +4:52,0
  • 23. M.Neikšāns/R.Jansons (Latvija, Mitsubishi Lancer Evo IX) +6:10,0

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *