Vorobjovs/Zicāns uzņem apgriezienus

Info:Mārtiņš Jankovskis
Foto: Dace Janova (Fotoaģentūra “4rati”)

Otro uzvaru aizvadītajos divos rallijos izcīnījuši Jānis Vorobjovs/Guntars Zicāns, kuri palika nepārspēti Lietuvā notiekošajā Latvijas un Lietuvas rallija čempionāta pirmajā posmā.

Pēc trešā ātrumposma Vorobjovs/Zicāns līderiem zaudēja 20 sekundes, taču turpinājumā ekipāža kāpināja tempu un pirms servisa parka līderim Kasparam Koitlam tā zaudēja desmit sekundes. Pēc atpūtas atlikušajos posmos „Vorobjovs Racing” ekipāža ķēra rokā līderus. Vienu brīdi Vorobjovs no Koitlas atpalika tikai 0,2 sekundes, taču pēdējos divos ātrumposmos Vorobjova/Zicāna pieredze un ātrums ņēma virsroku un tika izcīnīta skaista uzvara.

„Pirmajiem no rīta bija grūti braukt, jo pirmajā posmā, kur vietām bija jābrauc pa mežu, traucēja neliela krēsla, kā rezultātā kārtīgi nevarēja saredzēt ceļu,” stāsta Jānis Vorobjovs. „Būtu starts bijis piecas minūtes vēlāk – viss būtu kā nākas. Taču tā bija tikai neērtība, nekas vairāk. Trešais un ceturtais posms nebija mūsu, jo jau pierakstot trasi mēs sapratām, ka tas nav mūsu ceļš, jo tur bija daudz šauru vietu, kamēr mums vairāk pie sirds iet platie ceļi. Noteikti jāatzīmē tas, ka pirmajos posmos vietām trase bija ļoti nelīdzena, tāpēc ļoti neskrējām, jo negribējās salauzt auto. Taču atlikušajos posmos uzņēmām savu tempu un sākām ķert konkurentus, kas arī mums beigās izdevās.”

Ekipāžas pilots ir priecīgs, ka šogad gan Latvijas, gan Igaunijas rallija čempionātā sagaidāmas ļoti sīvas cīņas, jo ir vairāki braucēji, kuri var pretendēt uz augstākajām vietām. „Kopumā jāsaka, ka cīņa bija ļoti spraiga līdz pat pēdējiem metriem, jo, apskatot rezultātus, jāsecina, ka viena kļūda un tu, visticamāk, esi ārpus pjedestāla. Tiešām prieks, ka šogad Latvijas čempionāta ieskaitē cīnīsies Rauls Jēts, Kaspars Koitla, Vitautas Švedas, kā arī, iespējams, vēl citi spēcīgi ārvalstu braucēji. Prieks, ka igauņiem ir vēl viens talants – Sīms Plangi, taču noteikti bez šiem braucējiem būs vēl vairākas latviešu ekipāžas, kas iesaistīsies cīņā par uzvarām,” turpina Jānis.

Šajā rallijā pēdējais posms bija „Power Stage”, kurā papildus divus punktus nopelnīja tieši Vorobjovs/Zicāns. Jānis atzīst, ka šajā posmā primārais bija nosargāt savu pozīciju. „Pēdējā „Power Stage” posmā nebraucām ar pilnu jaudu, lai arī rezerve vēl bija. Skatījāmies konkurentu tempu, pēc kura arī vadījāmies.”

Arī Vorobjovs, tāpat kā iepriekš teica Zicāns, slavēja jauno automašīnu. „Šī mašīna, salīdzinot ar iepriekšējo, ir savādāka. Acīmredzot tā aura, kas ielikta šajā mašīnā (tā ir būvēta Latvijā), mums ir piemērotāka. Ir vairāki sīkumi, kas mums liek domāt, ka šī mašīna ir tomēr labāka par iepriekšējo. Ir sajūta, ka uz šo auto var vairāk paļauties. Šobrīd tikai jāstrādā mums ar Guntaru, jo ar auto viss ir vislabākajā kārtībā,” tā Jānis, kurš sarunas beigās atzina, ka noteikti pirms Sarmas rallija ekipāža vēl aizvadīs kādus testus.

”Vorobjovs Racing” ekipāžu atbalsta BTV, Vorobjovs Racing, Vidzemes Betons, Ape Motors un AXIO Capital.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *