Vorobjovs/Zicāns gatavi Sarmas rallija spraigajai cīņai

Info: Mārtiņš Jankovskis
Foto: Dace Janova (Fotoaģentūra “4rati”)

Jau rīt tiks dots starts Latvijas rallija čempionāta otrajam posmam – rallijam “Sarma 2011″, kas notiks Alūksnes un Gulbenes apkārtnē. Apņēmības pilna šajā rallijā par uzvaru cīnīties ir ”Vorobjovs Racing” ekipāža Jānis Vorobjovs/Guntars Zicāns.

Pirms nepilnām divām nedēļām Lietuvā, Utenas apkārtnē, tika aizvadīts Latvijas rallija čempionāta pirmais posms – rallijs ”Halls Winter Rally 2011”, kurā dubultuzvaru izcīnīja ”LMT Rallija komandas” braucēji. Pirms pēdējā posma ceturtajā vietā N4 klasē atradās Vorobjova/Zicāna ekipāža, taču pēdējā dopā ekipāža pārsita automašīnas eļļas radiatoru. Dodoties uz rallija finišu, ”Mitsubishi Lancer Evo X”automašīnai sāka zust eļļa un ekipāža nolēma tālāk vairs nebraukt, tādējādi zaudējot savu izcīnīto vietu.

“Pagājušais rallijs mums neizvērtās tā, kā gribējām, jo tā nebija mūsu diena,” iesāk Zicāns. “Nevarējām pabraukt, it sevišķi pirmajā aplī. Otrajā jau bija labāk, kur kopvērtējumā arī spējām pakāpties par vairākām vietām. Ir dienas, kad viss iet no rokas, bet ir arī tādi brīži, ka nevar pabraukt, un viss. Papildus visam mēs pēdējā posmā pamanījāmies pārsit eļļas radiatoru, kā rezultātā iztecēja eļļa. Ātrumposma beigas sasniedzām, taču, lai nenobeigtu motoru, nolēmām nedoties uz finišu, jo, ja nobeigtu motoru, tas mums izmaksātu daudz dārgāk nekā tie daži punkti, kurus mēs iegūtu.”

“Tagad visi mazie defekti ir novērsti un automašīna ir gatava startam. Šobrīd pie Alūksnes aizvadām pēdējos treniņus, kur izmēģinām riepas, dažādus regulējums un citas lietas. Jāsaka, ka mūs sagaida īsts ziemas rallijs, jo šobrīd ļoti spēcīgi snieg un puteņo. Pēc tam vēlāk pēcpusdienā dosimies pierakstīt trasi.” Tāpat arī “Vorobjovs Racing” stūrmanis atzina, ka pirms Sarmas rallija viņi nav aizvadījuši treniņus pa tumsu. “Nē, pa tumsu mēs tagad netrenējāmies. To mēs darījām pirms Igaunijas rallija. Tāpat arī pirmo Igaunijas rallija ātrumposmu mēs veicām pa tumsu.”

Neskatoties uz to, ka šobrīd vīrusu noķēris Jānis Vorobjovs, ekipāža pirms Sarmas rallija noskaņota optimistiski. “Jā, Jānis ir nedaudz apslimis, tāpēc šobrīd viņš nejūtas savā ādā. Jācer, ka vakarā pēc zāļu lietošanas un atpūtas viņš rīt jutīsies labāk. Šobrīd ir acīmredzams tas, ka viņš nejūtas labi, bet gan jau rīt viss būs labi!”

”Vorobjovs Racing” ekipāžu atbalsta BTV, Vorobjovs Racing, Vidzemes Betons, Ape Motors un AXIO Capital.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *