Vorobjovs/Mālnieks Gdaņskas rallijā izcīna uzvaru savā klasē

“Vorobjovs Racing” komandas ekipāža Jānis Vorobjovs/Andris Mālnieks nedēļas nogalē startēja Polijas rallija čempionāta otrajā posmā Gdaņskā, izcīnot uzvaru savā klasē.

“Rajd Gdańsk Castrol – Inter Cars 2016” sacensības, kas šogad notika 12. reizi, norisinājās divas dienas. Sestdien sportisti veica sešus ātrumposmus, bet svētdien – vēl piecus. To kopējais garums – nepilni 123 km.

Jau pēc pirmajiem trim ātrumposmiem Vorobjova/Mālnieka ekipāža ar “Mitsubishi Mirage RS Proto” automašīnu bija pacēlusies uz līderpozīciju “Open N” klasē, kamēr kopējā vērtējumā ieņēma sesto vietu. Pirmo rallija dienu sportisti no Latvijas noslēdza ar vairāk nekā pusminūtes pārsvaru pār tuvākajiem sekotājiem savā klasē, bet absolūtajā ieskaitē jau bija piektie.

Otrajā Gdaņskas rallija dienā Vorobjovs saglabāja vadību “Open N” klasē, finišā tuvāko sekotāju Macieju Rzežniku (“Ford Fiesta Proto”) apsteidzot par 49 sekundēm. Trešo vietu izcīnīja šī gada rallija “Sarma” astotās vietas ieguvējs Arons Domžala (“Mitsubishi Lancer Evo X”), kurš uzvarētājiem pazaudēja 1 minūti un 14 sekundes.

Arī kopējā ieskaitē Vorobjovs/Mālnieks saglabāja piekto vietu, turklāt finišā no ceturtās vietas ieguvēja Grzegorza Grziba (“Ford Fiesta R5”) atpalika tikai nieka 0.7 sekundes.

Uzvaru izcīnīja Filips Nivette (“Škoda Fabia R5”), kurš nesen piedalījās rallijā “Kurzeme” un “Rally Talsi”, Latvijā gan panākumus negūstot. Tikai 1.1 sekundi no viņa Gdaņskas rallija finišā atpalika Jaroslavs Koltuns (“Ford Fiesta R5”), kurš vadību zaudēja pēdējā ātrumposmā, bet trešo vietu guva Lukažs Habajs (“Ford Fiesta R5”).

“Vorobjovs Racing” sastāvā pirmās sacensības ar “Mitsubishi Mirage RS Proto” aizvadīja Gatis Vecvagars/Gvido Kalniņš. Pēc pirmās dienas viņi ieņēma sesto vietu “Open N” klasē un 13. vietu kopējā ieskaitē. Otrās dienas pirmajā ātrumposmā sportisti, diemžēl, izstājās dzinēja problēmu dēļ.