Harju rallijā Igaunijā uzvar Egona Kaura ekipāža

Bez latviešu sportistu līdzdalības nedēļa nogalē aizvadīts Harju rallijs, kas bija Igaunijas rallija čempionāta otrais posms un pirmās grants sacīkstes sezonā.

Sacensības notika divas dienas – pirmajā bija jāveic trīs ātrumposmi, bet otrajā dienā vēl deviņi. Kopējā distance sastādīja 108 kilometrus.

Lai gan pirmajā dienā divos ātrumposmos uzvarēja Rainers Auss, vadībā pēc trim “dopiem” bija izvirzījies Egons Kaurs. Uz to brīdi Auss atpalika 6.4 sekundes, bet trešo vietu ieņēma Rolands Murakass, kurš zaudēja 10.2 sekundes.

Otrajā dienā pēc septītā ātrumposma Kaura pārsvars pār Ausu bija sarucis līdz 3.6 sekundēm, taču tad atkal palielinājās. Pēc rallija garākā, desmitā ātrumposma (20.95 km) Kaurs jau bija 26 sekundes priekšā Ausam, kurš pa to laiku aizvadīja saspringtu cīņu ar Murakasu.

Pēdējos divus ātrumposmus Kaurs varēja atļauties braukt lēnāk, uzvarot Ausu ar 10.9 sekunžu pārsvaru, kamēr Murakasam līdz otrajai vietai pietrūka tikai 0.4 sekunžu.

Kā zināms, Igaunijas čempionāta pirmais posms tika aizvadīts Latvijā, rallija “Sarma” ietvaros. Savukārt sezonas trešais posms “Lääne-Eesti Ralli” notiks 10. un 11. jūnijā.