Vorobjovs/Ervalds Sāremā rallijā izcīna trešo vietu

Foto: Iveta Kļaviņa

Nedēļas nogalē Igaunijā, Sāremā salā, norisinājās starptautiskais rallijs „Saaremaa Ralli 2007″. Latvijas N4 klases čempioni Jānis Vorobjovs/Guntis Ervalds šeit ieguva trešo vietu, rallija līderiem Ausa/Kraaga ekipāžai zaudējot 23.9 sekundes.

No Latvijas sportistiem šajā rallijā startēja J.Vorobjovs, M.Būčiņš, I.Caune, D.Leščs, K.Šimkus, A.Baumanis, A.Grīnbergs un vēl daži citi sportisti. Pēc pirmās dienas rallija vadībā bija izvirzījusies Ausa ekipāža, kura par sešām sekundēm apsteidza Vorobjovu. Vēl no mūsu pilotiem pirmajā desmitniekā pēc pirmās dienas atradās Caunes ekipāža (5. vieta) un Būčiņa (9. vieta) ekipāža.

Rallija otrā diena solījās būt ļoti smaga, jo pilotiem nācās aizvadīt 10 ātrumposmus. Jau pirmais posms liktenīgs izrādījās Būčiņa ekipāžai, kura piedzīvoja avāriju un no tālākās cīņas izstājās.

Pēc sešiem ātrumposmiem Vorobjova ekipāža saglabāja savu otro vietu, līderiem zaudējot 8,7 sekundes, taču uz papēžiem viņiem mina Kaura ekipāža, kuri Vorobjovam zaudēja divas sekundes. Pēc sestā ātrumposma sestajā vietā kopvērtējumā, bet stabilā pirmajā vietā A6 klasē atradās Caunes ekipāža, taču jau nākamajā posmā neizturēja viņu automašīnas dzinējs, dēļ kā arī viņiem nācās izstāties.

Līdz 10. ātrumposmam Vorobjova ekipāža turējās otrajā vietā, taču pēc 10. ātrumposma mūsu ekipāža atkrita jau uz ceturto vietu, bet no otrās vietas viņus šķīra tikai četras sekundes. Pēdējā ātrumposmā spriedzi neizturēja Kaura ekipāža, kura kļūdījās un no kopvērtējumā otrās vietas atkrita uz sesto pozīciju. Šī neveiksme ļāva mūsu ekipāžai no ceturtās vietas pakāpties uz trešo vietu, kas ir ļoti labs un vērā ņemams sasniegums.

Pārsteigumu līdzjutējiem un konkurentiem šoreiz sagādāja D.Lešča/J.Vīksnas ekipāža – būdami Latvijas šīgada čempioni N3 grupā, Sāremā rallijā viņi piedalījās ar N4 klases automašīnu Mitsubishi Lancer EVO 9 un finišēja augstajā astotajā vietā, aiz sevis atstājot vairākus spēcīgus konkurentus.

Diemžēl šis rallijs nebija tik veiksmīgs brāļiem Šimkusiem un Feldmaņa/Vilmaņa ekipāžām, kurus šoreiz pievīla tehnika.

Sāremā rallija rezultāti:
1. AUS/KRAAG (Subaru Impreza WRX STI Spec C) 1:12.08
2. REMMAK/ROOSIMAA (Mitsubishi Lancer EVO 9) +6.3
3. VOROBJOVS/ERVALDS (Mitsubishi Lancer EVO 9) +23.9
4. AHU/AHU (Subaru Impreza STI Spec C) +1:15.5
5. SALURI/LEPP (Mitsubishi Lancer EVO 9) +1:15.8
6. KAUR/KOSKINEN (Subaru Impreza WRX STI Spec C) +1:28.9
7. MURAKAS/KÜTT (Mitsubishi Lancer EVO 9) +1:51.1
8. LESCS/VIKSNA () +1:56.4
…..
14. GRINBERGS/SVENCIS (Subaru Impreza) +04:08.6
19. BAUMANIS/JAGODKINS (Mitsubishi Lancer EVO 9) +05:05.3
47. LONTONS/STIRNA (Mitsubishi Lancer EVO 9) +11:33.1
53. VEISMANIS/LABUCKAS (Honda Civic Type-R) +13:08.7

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *