Vorobjovs uzvar Jakumas rallijā Krievijā

Lai gan nedēļu iepriekš Jānim Vorobjovam neizdevās veiksmīgs sezonas sākums un rallijsprintā Ērgļos viņš piedzīvoja izstāšanos, pirmais starts ārpus mūsu valsts robežām padevies godam. Nedēļas nogalē Vorobjovs uzvarēja visos Krievijā notikušā Jakumas rallija ātrumposmos un guva pārliecinošu uzvaru.

Jakumas rallijs bija Krievijas kausa izcīņas posms. Tajā bija jāveic seši ātrumposmi ar kopējo garumu 83.02 kilometri. Pirmajos četros dopos Jānis Vorobjovs katrā no tiem ieguva 5 līdz 8 sekunžu pārsvaru pār tuvāko sekotāju, bet īpaši labi veica divus pēdējos pārbaudījumus. SS5 viņš otrās vietas ieguvēju apsteidza par 17 sekundēm, bet SS6 ieguva vēl 36 sekunžu pārvaru.

Līdz ar to Jakumas rallija absolūtajā vērtējumā Vorobjovs, kurš brauca ar ierasto Mitsubishi Lancer EVO IX automobili, par 1 minūti un 45.1 sekundi apsteidza Staņislavu Travņikovu, kurš savukārt startēja ar astotās paaudzes “evolūciju”. Trešo vietu, atpaliekot jau gandrīz 2 minūtes, izcīnīja Dmitrijs Tagirovs ar Mitsubishi Lancer EVO IX.

Vorobjovs šajā rallijā pārstāvēja AKRT komandu, palīdzot tai gūt punktus Krievijas kausa kopvērtējumā. Kopā ar latvieti uz starta komandas sastāvā stājās arī jau pieminētais Tagirovs, kurš ierindojās trešajā vietā, kā arī devītās vietas ieguvējs Artjoms Maljarovs. Līdz ar to šobrīd AKRT ar 32 punktiem ir izvirzījusies vadībā un atstājusi otrās pozīcijas pagaidu turētājus jau 24 punktus aizmugurē.