Visu laiku aizraujošākajā rallijā uzvar Caune/Barinovs

Info: LMT Latvijas rallija čempionāta preses sekretārs Mārtiņš Dzenītis
Foto: Fotoaģentūra “4rati”

Par īstu sportisku trilleri izvērtās LMT Latvijas čempionāta un kausa izcīņas pirmais posms autorallijā „Sarma 2007″. Uzvaras savās klasēs svinēja Ivars Caune/Vladimirs Barinovs, Māris Neikšāns/Māris Jēkabsons, Artis Štrauss/Raimonds Tihonovs un Egils Īle/Māris Īle.

Divas dienas ilgušo ralliju „Sarma” droši var nosaukt par dramatiskāko rallija sacensību pēc Latvijas neatkarības atjaunošanas. Spraiga cīņa par pirmo vietu risinājās visu sacensības laiku. Ivars Caune/Vladimirs Barinovs vakardienu beidza kā pirmie, taču saņēma 10 sekunžu sodu par kavējumu uz laika kontroli un atkrita uz otro vietu. Tomēr jau otrās dienas pirmajā (sacīkstēs – septītajā) ātrumposmā Caune vadību atguva, lai 10 „dopā” atkal to zaudētu sagriežoties. Pēdējos divus ātrumposmus rallija vecmeistars atkal veica visātrāk un svinēja skaistu uzvaru. Kopā Ivars Caune/Vladimirs Barinovs uzvarēja astoņos no 12 ātrumposmiem un tuvākos sekotājus finišā apsteidza par nepilnām astoņām sekundēm.

Īsta milžu cīņa risinājās N4 grupā. Jau no otrā ātrumposma vadību bija pārņēmuši Jānis Vorobjovs/Guntis Ervalds, taču tuvākie sekotāji Māris Neikšāns/Māris Jēkabsons ne brīdi neatpalika vairāk par 10 sekundēm. Neikšāns izšķirošo uzrāvienu uzsāka otrajā dienā, sekundi pa sekundei deldējot Vorobjova pārsvaru un pēdējo ātrumposmu uzsākot ar vienas sekundes deficītu. Pēdējā ātrumposmā ātrākais izrādījās Neikšāns un svinēja uzvaru N4 klasē, Vorobjovu apsteidzot par pusotru sekundi. Trešie ātrākie bija Aivis Egle/Normunds Aizkalns.

N3 klasē, uzvarot visos 12 ātrumposmos, pārliecinoši ātrākie bija Artis Štrauss/Raimonds Tihonovs. Tuvākie sekotāji Artim zaudēja teju divas minūtes un tie bija Jānis Kārkliņš/Jānis Krastiņš, par nieka piecām sekundēm apsteidzot Danu Lešču/Jāni Vīksnu. AL2000 klasē, izstājoties līderiem Normundam Verbelim/Igoram Bartaščenokam, uzvaru svinēja Egils Īle/Māris Īle. Aiz viņiem palika Zigurds Kalniņš/Ģirts Dombrovskis un Uldis Apsītis/Gatis Klemencis.

Komandu vērtējumā triumfēja pērnā gada Latvijas čempioni „Latvijas Mobilā telefona rallija komanda”, kurā startēja ekipāžas Māris Neikšāns/Māris Jēkabsons, Andis Neikšāns/Pēteris Dzirkals un Artis Štrauss/Raimonds Tihonovs.

Sportistu komentāri pēc rallija „Sarma” finiša

Ivars Caune (uzvara absolūtajā vērtējumā un A Plus klasē): „Visu laiku bijām iedzinēju lomā, tādēļ bija interesanti. Rallijs bija ļoti labs – ātrumi bija lieli, taču bija jābūt ļoti precīziem. Sportisti savā starpā jokoja, ka derētu sacīkstes organizatoru Sniedzāna kungu iesēdināt sporta mašīnā un izvizināt pa šiem ātrajiem „dopiem”! Ceļi bija lieliski un lai gan baidījāmies, ka tie tiks ar sporta riepām izrakti, tā nenotika. Sacensības bija labi noorganizētas un apmierināti ar savu un viens otra sniegumu esam gan es, gan mans stūrmanis Vladimirs Barinovs. Tāpat esam apmierināti arī ar automašīnu.”

Māris Neikšāns (uzvara N4 klasē, 2. vieta absolūtajā vērtējumā): „Lielisks rallijs un lielisks rezultāts! Šī ir mana pirmā uzvara ar pilnpiedziņas automašīnu. Paldies konkurentiem, kuri visu laiku lika braukt maksimālā tempā. Paldies komandai, kura sagatavoja perfektu automašīnu. Un paldies visiem atbalstītājiem un faniem, kuri ticēja, ka kādreiz varēsim izcīnīt pirmo vietu arī Latvijas autorallija prestižākajā klasē!”

Jānis Vorobjovs (2. vieta N4 klasē, 3. vieta absolūtajā vērtējumā): „Sacīkstes bija ļoti labas, konkurence bija sīva. Pārsteigumu nebija – zinājām, ka sāncenši būs ļoti ātri. Protams, ka sāpīgi palikt otrajiem ar 1,5 sekunžu deficītu. Zinām, kur šīs sekundes palika un jau nākamajā posmā atkal cīnīsimies par uzvaru!”

Ivars Vasaraudzis (2. vieta A Plus klasē, 4. vieta absolūtajā vērtējumā): „Ar N4 automašīnu braucām A Plus klasē, jo četrus posmus šogad plānojam braukt ar WRC automobili. Tajā skaitā arī nākamo Latvijas čempionāta posmu pēc divām nedēļām Siguldā. Konkurenti pirms šī rallija bija aizvadījuši treniņsacensības, mēs nebijām. Tādēļ arī šoreiz nespējām iesaistīties cīņā par godalgoto trijnieku.”

Aivis Egle (3. vieta N4 klasē, 5. vieta absolūtajā vērtējumā): „Konkurenti ir ļoti ātri! Priecē milzīgā konkurence – tik daudz vienādi spēcīgu sportistu Latvijas autorallijā vēl nekad nav bijis. No ceturtās vietas mani šķīra nieka viena sekunde… Sacīkste bija lieliski noorganizēta un interesanta – man patika!”

Matīss Mežaks (4. vieta N4 klasē, 6. vieta absolūtajā vērtējumā): „Vienā ātrumposmā nokļūdījāmies un zaudējām aptuveni 10 sekundes, taču kopvērtējuma rezultātus tas neietekmēja. Vasarā brauksim ar Mitsubishi Lancer Evolution IX automašīnu. Ceru, ka jaunā mašīna ļaus braukt vienādos tempos ar Vasaraudzi, bet, lai cīnītos ar Vorobjovu un Neikšānu, būs pašam pamatīgi jāpatrenējas.”

Artis Štrauss (uzvara N3 klasē, 17. vieta absolūtajā vērtējumā: „Laba sacīkstes ar labu automašīnu. Esmu apmierināts. Pēdējos ātrumposmos sākās likstas ar ātrumkārbu – nemitīgi leca ārā no piektā pārnesuma. Šis defekts līdz Siguldas rallijam būs jānovērš. Nebiju cerējis, ka pārsvars būs tik liels.”

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *