Vasaraudzis rallijā Kurzeme izcīna ceturto uzvaru pēc kārtas

Info: Ģirts Avotiņš
Foto: Fotoaģentūra “4rati”

Augusta pēdējā nedēļas nogalē, 29. un 30. augustā, Liepājā norisinājās tradicionālais rallijs “Kurzeme 2009”, kurā komandas “Skandi Auto Rally Team” pilots Ivars Vasaraudzis līdzīgi kā trīs iepriekšējos gados, izcīnot uzvaru rallija “Kurzeme” absolūtajā vērtējumā un A plus ieskaitē, apliecināja savu pieredzi un Mitsubishi Lancer WRC sporta automobiļa konkurētspēju.

Rallijā “Kurzeme 2009” Ivars Vasaraudzis startēja ar Mitsubishi Lancer WRC sporta automašīnu un stūrmani Pēteri Spredzi, kurš savas prasmes un talantu jau lieliski pierādīja rallijā “Talsi 2009”, kurā šī “Skandi Auto Rally Team” ekipāža izcīnīja uzvaras visos ātrumposmos un rallijā kopumā. Jau “Kurzeme 2009” pieteikumu sarakts liecināja, ka Liepājas puses ceļos notiks ļoti aizraujoša divcīņa, kurā Vasaraudža un Spredža ekipāžai cīnīsies pret igauņu Georga Grosa un Kristo Krāga ekipāžu, kura arī izmanto WRC klases rallija automobili – Ford Focus WRC 03.

Pirms rallija, salīdzinot abu WRC automašīnu tehnisko specifikāciju, nācās secināt, ka cīņa būs ļoti sīva un tās iznākumu ļoti iespaidos laika apstākļi. “Georga Grosa Ford Focus WRC, atbilstoši tā gada specifikācijai, atšķirībā no mūsu Mitsubishi Lancer WRC, ir aprīkots ar visiem aktīvajiem diferenciāļiem, kas konkrētos apstākļos dod zināmas priekšrocības,” atklāj Ivars Vasaraudzis.

Rallija pirmajā dienā sākotnēji ātrāka bija igauņu ekipāža, taču otrā ātrumposma startā noslāpa igauņu sporta automobilis un rallija līdera pozīcijas pārņēma “Skandi Auto Rally Team” ekipāža. Otrās dienas pirmajā ātrumposmā Gross vēlreiz kļūdījās un ļāva Vasaraudzim palielināt pārsvaru kopvērtējumā. Taču jau nākamajā revanšējās – apsteidzot Vasaraudzi par 1,38 sekundēm, taču nepārņemot līdera pozīcijas. Vasaraudzis šī ātrumposma finišā ieradās ar vienu pārsistu riepu, ko pie šāda rezultāta īpaši nevainoja. Kārtējo reizi pārliecinoties, ka igauņu ekipāža ir ļoti ātra, Ivars Vasaraudzis un Pēteris Spredzis atlikušos ātrumposmus centās veikt īpaši ātri. Taču kļūdas gadās arī pieredzējušajiem rallija pilotiem – Georgs Gross, otro reizi veicot Vecpils ātrumposmu, sagriezās kādā līkumā un zaudēja aptuveni 24,5 sekundes. Līdzīgu kļūdu, cenšoties izvairīties no kādas bedres, pieļāva Ivars Vasaraudzis, kurš, otro reizi veicot Krogzemju ātrumposmu, pārlieku sabremzēja savu Mitsubishi Lancer WRC automobili, kas beidzās ar dzinēja noslāpšanu un zaudētām vairāk kā desmit sekundēm.

Pirms izšķirošā, pēdējā ātrumposma abu ekipāžu starpā jau bija nepilnas 38 sekundes, un tika prognozēts, ka igauņu ekipāža darīs visu iespējamo, lai šo starpību deldētu, taču tieši ātrumposma startā sākās ļoti stiprs lietus, ko pat nespēja tīrīt automašīnas logu tīrītāju slotiņas. “Skandi Auto Rally Team” ekipāža pieņēma lēmumu īpaši neriskēt un šo ātrumposmu veikt piesardzīgi, taču finišā izrādījās, ka arī igauņu ekipāža, kas finišu sasniedza tikai sekundi ātrāk, bija pieņēmusi līdzvērtīgu lēmumu, un nemēģināja atgūt zaudēto.

“Skandi Auto Rally Team” ekipāža, kas rallijā “Kurzeme 2009” startēja, pateicoties kompāniju “LDz Cargo” un “Pata AB” atbalstam, ar panākumiem šajā rallijā ir apmierināta. “Manuprāt šis bija izdevies rallijs ar aizraujošu cīņu, kas patika gan pašiem sportistiem, gan skatītājiem. Man bija ļoti liels prieks sacensties ar tik konkurētspējīgiem sportistiem kā Georgs Gross un Kristo Krāgs. Viņiem ir lieliski sagatavota tehnika un abi braucēji ir pietiekami pieredzējuši. Mums noteikti bija vieglāk, jo startējām mājas rallijā, un ir grūti spriest kāds būtu rezultāts, ja šī pati cīņa notiktu kādā Igaunijas rallijā. Man ir liels gandarījums, ka, neskatoties uz treniņu trūkumu, šosezon spējam būt konkurētspējīgi un spējam izcīnīt uzvaras,” pēc rallija stāsta Ivars Vasaraudzis.

Plašākus “Kurzeme 2009” rezultātus ir iespējams atrast mājas lapā www.autorally.lv

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *