Valts Zvaigzne: Viļņas rallija organizatori nekļūdījās

Info: Dace Janova, 4rati.lv
Foto: fotovaldas.com

Nedēļas nogalē ar tradicionālo, jau piecdesmito gadu notiekošo Viļņas ralliju (pirmais „Vilnius Ralis” startēja tālajā 1961.gadā), savu rallija vasaras sezonu atklāja Lietuva.

Šogad Viļņas rallijā savu uzvaras gājienu ar jauno EVO X turpināja arī„BTA Rally Talsi 2011″ ātrākā ekipāža Vitautas Švedas/Žilvinas Sakalauskas.

Vienīgie Latvijas pārstāvji te bija Valts Zvaigzne ar stūrmani Alvi Fjodorovu, kuri startēja OPEN klasē.

Lai gan pirms rallija, redzot starta numuru secību, iespējams, kādu izbrīnīja mūsu autosportistiem piešķirtais augstais 12.starta numurs, tomēr ar gandarījumu jātzīst, ka organizatori nebija kļūdījušies. Zvaigznes ekipāža ralliju finišēja kā ceturtie savā ieskaites grupā un ieņēma astoto vietu kopvērtējumā.

Sportisti sacentās sešos atsevišķos ātrumposmos (kopējais ātrumposmu garums 84 km), no kuriem viens bija Lietuvas rallijiem netipiski garš – 23,9 km.

„Laba sacensību organizācija, interesanta, reljefaina un daudzveidīga trase, no šauriem meža ceļiem līdz platam netīra asfalta posmam”, Zvaigzne Viļņas ralliju vērtē atzinīgi.

Tieši pēdējais ātrumposms izrādījies vissarežģītākais – pusotra josla ceļa ar asfalta segumu un pusjosla grants, līkumots un kalnains posms. Aiz viena no līkumiem, ieraugot drūzmējamies skatītājus un saprotot, ka tas nemaldīgi norāda uz bīstamas vietas tuvošanos, tika nedaudz piebremzēts – pretējā gadījumā lēciens tramplīnā būtu beidzies ar izlidošanu pļavā, jo trasi pierakstot, nekas nebija liecinājis par to, ka tik ļoti slīdēs uz asfalta iepriekšējo automašīnu samestā grants.

Ekipāža ir apmierināta ar gūto pieredzi nepazīstamos un sarežģītos ātrumposmos. Arī nākamās sacensības sportistiem vairs nav tālu, jo 4.un 5.jūnijā Valts Zvaigzne/Alvis Fjodorovs piedalīsies Latvijas rallija čempionāta 4.posma sacensībās, rallijā „Jēkabpils – Madona 2011″.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *