Uzvara un otrā vieta rallijā „Sigulda 2007”

Info: “Latvijas Mobilā Telefona rallija komandas” preses sekretārs Mārtiņš Dzenītis
Foto: Fotoaģentūra “4rati”

„Latvijas Mobilā Telefona rallija komanda” no rallija „Sigulda 2007″ atgriezusies ar vienu uzvaru un otro vietu. Artis Štrauss/Raimonds Tihonovs izcīnīja trešo uzvaru pēc kārtas LMT Latvijas autorallija čempionāta posmos, bet Andis Neikšāns/Pēteris Dzirkals savās tikai trešajās sacīkstēs ar pilnpiedziņas auto spēja pat iesaistīties cīņā par N4 klases uzvaru.

Diemžēl neveiksmīgs šis rallijs bija komandas līderiem Mārim Neikšānam/Mārim Jēkabsonam, kuri bija spiesti izstāties dzinēja defekta dēļ. Lai gan dzinējs vēl nav izjaukts un defektācija nav veikta, visticamāk, motora defekta cēloņi meklējami rallijā „Sarma”. Šajās sacīkstēs vienā no ātrumposmiem Neikšāns kļūdījās pārslēdzoties un trešā pārnesuma vietā ieslēdza pirmo, tādējādi radot motoram milzu slodzi. Ļoti iespējams, ka kāda no dzinēja detaļām šajā brīdī tika „traumēta”. „Žēl, ka sacensības beidzās tik ātri, jo bijām tām cītīgi gatavojušies – braukuši treniņus un testus arī ar sporta auto. Bijām labā sportiskajā formā,” stāsta Māris Neikšāns, piebilstot, ka jau uzreiz pēc ziemas beigām aktīvi sāks trenēties vasaras sezonai.

„Latvijas Mobilā Telefona rallija komandas” otrā ekipāža Andis Neikšāns/Pēteris Dzirkals parūpējās par rallija lielāko pārsteigumu – aizvadot tikai trešo kopējo sacensību, duets līdz pat sacīkstes vidum spēja cīnīties par uzvaru N4 klasē. Galu galā Andis finišēja otrais klasē un trešais absolūtajā vērtējumā. „Manuprāt, rezultāts ir lielisks. Tagad jānostabilizē savs temps un labāk jāapgūst automašīna. Šajā rallijā rezultāti bija ļoti svārstīgi – mēģināsim nākamreiz būt stabilāki,” savu sniegumu komentēja Andis Neikšāns, kurš N4 kategorijā uzvarēja trijos no desmit rallija ātrumposmiem.

Kārtējo reizi fantastiski bija Artis Štrauss/Raimonds Tihonovs. „Latvijas Mobilā Telefona rallija komandas” trešā ekipāža šī gada Latvijas rallija čempionātā nav piekāpušies vēl nevienā ātrumposmā un ir pārliecinoši kopvērtējuma līderi. Ņemot vērā, ka Artis uzvarēja rallijā „Latvija 2006″ un minirallijā „Ķekavas ziema 2007″, šis sportists nav bijis pārspējams četrās sacensībās pēc kārtas!

Diemžēl nepaveicās ekipāžai Edmons Džigurs/Vasīlijs Kovačs, kuru auto tiek gatavots „Latvijas Mobilā Telefona rallija komandas” tehniskajā bāzē „AMP Motorsport”. Viņi avarēja devītajā ātrumposmā, atrodoties devītajā vietā N4 grupā.

„Žēl, protams, Māra un Edmona, taču Andis un Artis atkal bija lieliski. Liels prieks par viņiem! Gadu esam uzsākuši labi – divās sacīkstēs mūsu komandai ir trīs uzvaras. Tagad nedaudz ļausim atpūsties gan mehāniķiem, gan sportistiem, bet pēc tam uzreiz ķersimies klāt pie treniņiem un automašīnu sagatavošanas vasaras sezonai. Darba ir daudz un arī konkurenti kļūst arvien spēcīgāki,” stāsta „Latvijas Mobilā Telefona rallija komandas” treneris un menedžeris Pēteris Neikšāns, atgādinot, ka nākamais LMT Latvijas čempionāta posms notiks maija vidū Talsos.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *