Talsos tiks izcīnīts ceļojošais Čempionu kauss

Info: Viesturs Kundziņš

„BTA Rally Talsi” ietvaros seši rallija čempioni cīnīsies ne vien par Latvijas un Baltijas Autorallija Čempionāta ieskaites punktiem un uzvaru rallijā, bet arī par ceļojošo Čempionu kausu, kas tiks pasniegts augstāko vietu absolūtajā vērtējumā sasniegušajai čempionu ekipāžai.

„Jau trešo gadu „BTA Rally Talsi” vienkopus pulcē vairāku valstu aktuālos N4 grupas čempionus, tādēļ šogad šī tradīcija tiek papildināta ar svarīgu elementu – Čempionu kausa izcīņu. Šo kausu, uz vienu gadu, saņems tieši ātrākais no čempioniem,” stāsta sacensību organizators Raimonds Strokšs.

2009. gadā starp pieciem čempioniem ātrākais izrādījās pašmāju Aivis Egle, savukārt 2010. gadā četru čempionu konkurencē pārāks bija zviedrs Joke Nīmans. Šogad uz „BTA Rally Talsi” starta stāsies seši čempioni no Latvijas, Lietuvas, Zviedrijas, Baltkrievijas, Norvēģijas un Baltijas reģiona, taču kurš no viņiem būs ātrākais šobrīd spriest vēl ir pāragri.

70 centimetrus augstais un nepilnus astoņus kilogramus smagais ceļojošais Čempionu kauss ir darināts tepat Latvijā pēc speciāli izstrādāta dizaina, un ir īsts roku darbs. Turklāt kopā ar kausu pie ātrākā čempiona ceļos arī Čempionu grāmata, kurā būs apkopota informācija gan par aktuālā, gan arī par iepriekšējo gadu Čempionu rallija dalībniekiem.

Taču ceļojošais Čempionu kauss, par kuru šogad Talsos cīnīsies sešas ekipāžas, nav vienīgais jauninājums – šogad organizatori ieviesuši arī balvu par atraktīvāko lēcienu tramplīnā.

„BTA Rally Talsi” pilsētas ātrumposmā, kā ierasts, tiks izvietos mākslīgais tramplīns, un uz tā veiktos lēcienu vērtēs īpaša žūrija, kuras sastāvā būs arī labi zināmie autorallija piloti Krišjānis Caune un Ivars Vasaraudzis. Katrai rallija ekipāžai būs divas iespējas pierādīt sevi lēcienu meistarībā un izcīnīt „Karcher balvu par atraktīvāko lēcienu”, jo pilsētas ātrumposms šogad ir vienīgais, kas sportistiem būs jāveic divas reizes.

Abi jaunieviestie apbalvojumi sportistiem tiks pasniegti svētdien, 15. maijā, pulksten 18:30 Sauleskalna estrādē, kur norisināsies rallija apbalvošanas ceremonija. Ierasties uz apbalvojumu pasniegšanu un savu favorītu apsveikšanu tiek aicināti arī visi rallija līdzjutēji.

„BTA Rally Talsi” norisināsies 14. un 15. maijā Talsos un Talsu apkārtnē. „BTA Rally Talsi” ir Latvijas rallija čempionāta 3. posms un Baltijas rallija čempionāta 1. posms. Rallija ģenerālsponsors ir Apdrošināšanas sabiedrība „BTA” SE. Sponsori – „Lakalme”, „Turtle Wax”, „Baltic TrailerService”, „Koger Vide”, „Neste” un „Ramirent”. Rallija oficiālais auto – Nissan no Skandi Motors.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *