Supersprinta čempions Toms Lielkājis plāno debitēt rallijā

Šogad kļuvis par čempionu supersprintā un ieguvis uzvarētāja kausu minirallijā, jaunais talants Toms Lielkājis jau nākamajā sezonā visticamāk būs redzams rallija trasēs, kur pārstāvēs “LMT Autosporta Akadēmiju”.

Pērn Toms Lielkājis ieguva trešo vietu supersprinta čempionātā, bet šis gads viņam padevās daudz veiksmīgāks, jo tika ne vien izcīnīti vairāki tituli un godalgotas vietas, bet arī gūta daudzveidīga pieredze. Toms Lielkājis kļuva par 4WD+ klases uzvarētāju minirallijā un supersprintā, kā arī ieguva pirmo vietu KTSK kausā 4WD klasē un otro vietu minišosejā “Open” klasē.

“Sezonas sākumā bija nosprausti visaugstākie mērķi, tāpēc arī šogad tika strādāts ļoti neatlaidīgi un mērķtiecīgi,” stāsta Toms Lielkājis. “Esmu pilnībā sasniedzis uzstādītos mērķus un esmu ļoti gandarīts par tajā ieguldīto darbu. Aizvadītajā sezonā iemācījos ļoti daudz un esmu uzkrājis neatsveramu pieredzi. Gribu pateikties LAF junioru akadēmijai par praktiskajām un teorētiskajām nodarbībām, kas ļāva pilnveidot braukšanas prasmes. Projektā guvu vērtīgus padomus un bija iespēja uzklausīt pieredzējušus sportistus.”

Mūsdienās ir novērojama tendence, ka ātrāko un veiksmīgāko sportistu karjeras izaugsme notiek strauji. Tā tas ir arī šajā gadījumā, jo Toms Lielkājis nākošgad jau vēlas startēt rallija sacensībās, turklāt darīt to šobrīd spēcīgākās komandas sastāvā.

“Iespējams, nākošgad rallijā startēšu “LMT Autosporta Akadēmijas” komandā,” apstiprina 20 gadus vecais Toms Lielkājis. “Tā man būtu iespēja piedalīties treniņos kopā ar profesionāļiem. Šī ir ļoti laba iespēja, lai kāptu augstāk un pilnveidotu savas braukšanas prasmes. Pagaidām neredzu nevienu atrunu, kāpēc nepiekrist šim piedāvājumam. Mans sapnis ir startēt ar pilnpiedziņas rallija auto. Tomēr nākamgad mērķēju braukt R2 klasē ar “Ford Fiesta”.”

Lai veiksmīgi piedalītos rallija sacensībās, Tomam Lielkājim nepieciešams jauns stūrmanis, kas palīdzētu ne vien sasniegt labus rezultātus, bet arī attīstīties. Zīmīgi, ka stūrmanim netiek prasīta finansiāla atlīdzība, tomēr stūrmanim būtu nepieciešama pieredze un brīvais laiks, ko veltīt rallijam.

“Derētu stūrmanis arī bez finansiāla ieguldījuma, tomēr būtu prieks, ja tas būtu cilvēks ar pieredzei stenogrammas lasīšanā,” saka Toms. “Rallijs ir ļoti laikietilpīgs process, tāpēc meklēju cilvēku, kam ir daudz brīva laika un, kurš šajā sporta veidā ir ieinteresēts. Meklēju cilvēku, kas ir gatavs iesaistīties ilgtermiņā. Daudz darba būs pirms sezonas sākuma, jo ir paredzēti gan testi, gan treniņi.”

Tāpat sportists nenoliedz, ka meklē sponsorus, kas kopā palīdzētu tiekties uz autosporta virsotnēm.
 
Info: www.4rati.lv
Foto: Dace Janova, www.4rati.lv

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *