Skandi Motors komandu rallijā BTA Rally Talsi pārstāvēs Jari Ketomā

Info: Skandy Motors Rally
Foto: Zigismunds Zālmanis (Nikon)

Četrkārtējais Somijas rallija čempions Jari Ketomā šogad pārstāvēs „Skandi Motors” rallija komandu. Jari savā sacensību kalendārā iekļāvis divus Latvijas rallija čempionāta (LRČ) posmus – „BTA Rally Talsi” un „Ralliju Kurzeme 2011″. Šajās sacensībās viņš startēs ar pirmo „MML Sports” sagatavoto „Mitsubishi EVO 10 R4″ rallija automobili.

„Mitsubishi EVO 10 R4″ ir N grupas augstākā attīstības pakāpe. Starptautiskās Automobiļu federācijas (FIA) apstiprinātās izmaiņas esošajos N4 grupas tehniskajos normatīvos ļauj uzlabot šo automobiļu sniegumu, galvenokārt pateicoties samazinātam auto detaļu un mezglu svaram un mainītai riteņu piekares ģeometrijai. „Mitsubishi Motors Corporation” uzticējis R4 grupas rallija automobiļu detaļu izstrādi, ražošanu un tirdzniecību kompānijai „MML Sports”.

“Esmu iepriecināts, ka mums ražošanā jau ir divas jaunās automašīnas, kā arī daudzi klienti izrāda interesi pārveidot savas sacīkšu automašīnas atbilstoši R4 standartam,” stāsta kompānijas „MML Sports” vadītājs Džons Īstons. „Mēs arī esam ļoti priecīgi, ka pirmajās sacensībās Talsos mūsu komandu pārstāvēs tāds braucējs kā Jari Ketomā, jo viņa pieredze un ieteikumi var būtiski palīdzēt R4 grupas „EVO 10″ automašīnas pilnveidošanā. Mēs zinām, ko „EVO 10 R4″ spēj „uz papīra”. Esam tikuši vaļā no aptuveni 60 kg liekā svara, kas bija līdzšinējai N grupas mašīnai, un teorētiski tam sacīkšu režīmā būtu jādod priekšrocība par aptuveni pussekundi uz kilometru.”

„MML Sports” būvētajam „EVO 10 R4″ šis būs pirmais starts reālos sacīkšu apstākļos. Bet Jari Ketomā jau agrāk ir piedalījies LRČ. Abos rallijos, kuros Jari startēja, viņš izcīnīja pirmo vietu. „Rallijā Talsi” 2007. gadā viņš tuvāko sekotāju Andi Neikšānu apsteidza par 56 sekundēm, bet „Rallijā Latvija 2007″ Ketomā bija pirmais arī kopvērtējumā visās klasēs (tuvākais sekotājs Juha Salo tad finišēja gandrīz 20 sekundes vēlāk). Tā kā arī šogad „BTA Rally Talsi” pulcē piecu dažādu valstu autorallija čempionus, šīs vasaras pirmais rallijs solās būt sevišķi aizraujošs.

Jari Ketomā pieredze, izvērtējot jauno R4 grupas automašīnu, būs divtik noderīga, jo šogad viņš startē pasaules rallija čempionātā un ir braucis arī ar „Super 2000″ automašīnu. Līdz ar to „Skandi Motors” rallija komanda un „MML Sports” cer, ka Jari varēs sniegt vērtīgus novērojumus par atšķirībām un priekšrocībām, ko sniedz R4 grupas auto.

Kopumā uz „BTA rallija Talsi” starta „Skandi Motors” komandas sastāvā stāsies piecas ekipāžas – to piloti būs Jari Ketomā, latviešu braucējs Raimonds Kisiels (kurš startēs ar WRC klases „Mitsubishi Lancer”), kā arī trīs N grupas braucēji no Krievijas – Aleksandrs Novoselovs, Mihails Orkins un Vladimirs Sokolovs.

Komandas gaitām „BTA Rally Talsi” varēsiet sekot jaunizveidotajā „Twitter” profilā www.twitter.com/SkandiRallyTeam, kā arī internetā www.skandirallyteam.lv. Šajās vietnēs būs atrodama operatīvā informācija no sacensībām, braucēju iespaidi, kā arī video un foto no sacīkšu trases.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *