Skandi Auto Rally Team rallijā Talsi 2007 trīskārša uzvara

Info: Skandi Auto Rally Team
Foto: Zigismunds Zalmanis

“Skandi Auto Rally Team” rallija komanda LMT Latvijas rallija čempionāta 3. posmā, rallijā “Talsi 2007” skatītājiem demonstrēja pasaules līmeņa tehniku un čempionu braukt prasmi – ekipāža Ivars Vasaraudzis / Valdis Spredzis kārtējo reizi Latvijas rallija fanus priecēja ar Mitsubishi Lancer WRC rallija automobili, un komandai šajā rallijā bija piebiedrojusies pagājušā gada Somijas rallija čempionu ekipāža – Jarī Ketomā / Mīka Teiskonens ar N4 klases Mitsubishi Lancer EVO 9 sporta automašīnu. Rallija finišu “Skandi Auto Rally Team” sasniedza, kļūstot par trīskāršu uzvarētāju – 1. un 2. vieta absolūtajā ieskaitē, 1. vieta A-Plus ieskaitē, 1. vieta N4 klasē un 1. vieta komandu ieskaitē.

Rallijā “Talsi 2007” ekipāža Ivars Vasaraudzis / Valdis Spredzis turpināja jau pagājušā gada nogalē aizsākto pieredzes krāšanu WRC līmeņa automašīnas vadīšanā, jo ekipāža nākotnē plāno startēt kādā no Pasaules rallija čempionāta posmiem ar atbilstoša līmeņa sporta automašīnu, kas ir pirmais šāda veida projekts Latvijā. Sākot jau no paša rallija starta Ivars Vasaraudzis atradās līdera pozīcijās, jo iepriekš paredzētā un ilgi gaidītā cīņa ar rallija vecmeistaru Ivaru Cauni, kurš šajā rallijā arī startēja ar WRC līmeņa sporta automašīnu, diemžēl izpalika. Vecmeistara rīcībā nonākusī sporta automašīna tehniski neļāva Ivaram Caunem iesaistīties divkaujā ar Ivaru Vasaraudzi, un 8. ātrumposmā lika tam pavisam izstāties no sacensībām. Savukārt ekipāža Ivars Vasaraudzis / Valdis Spredzis bija ātrākā astoņos no desmit ātrumposmiem.

Garajā Strazdes ātrumposmā Ivara Vasaraudža / Valda Spredža ekipāža piekāpās veselām trijām ekipāžām. “Sāku just nepierastu vibrāciju un jocīgu automašīnas uzvedību, tādēļ sliktu priekšnojautu un “Talsu” rallija garajos ātrumposmos iegūtās bēdīgās pieredzes dēļ nedaudz samazināju ātrumu, lai sasniegtu ātrumposma finišu un noskaidrotu, kāds iemesls ir šīm izpausmēm. Ātrumposma finišā secinājām, ka automašīnas aizmugurējie riteņi ir piedzīti ar granti un akmeņiem, un tāpēc ir atteicies kārtīgi strādāt starpasu diferenciālis. Nekādu citus ne tehniskus, ne elektroniskus defektus neatklājām, un ar atvieglotu sirdi turpinājām ralliju,” stāsta Ivars Vasaraudzis.

Pat pēc kārtējās uzvaras rallijā Ivars atzīst: “nevarētu teikt, ka es šo WRC automašīnu jau pārvaldu simtprocentīgi. Ir vēl šādas tādas problēmas ar pareizo bremzēšanas ceļu izvēli, un pašam arī jāatdzīst, ka vēl ir ilgi un dikti jāmācās.

Somu ekipāža Jarī Ketomā / Mīka Teiskonens ralliju “Talsi 2007” aizvadīja daļēji jauktā treniņu un sacensību režīmā. Jau pirms rallija pagājušā gada Somijas čempions Jarī Ketomā paziņoja, ka negrasās lieki riskēt, jo nepazīst ne vietējos ceļu, ne arī viņam ir svarīgi ieskaites punkti Latvijas čempionātā. Bet rallijā viss notika savādāk – Ketomā jau pirmās dienas ātrumposmos iesaistījās cīņā par N4 klases līderu pozīcijām, tajā pašā laikā ievēroja piesardzību. “Mēs nevēlējāmies lieki riskēt un ļoti lauzt arī savu sporta automašīnu, tādēļ vairākās vietās braucām ļoti piesardzīgi, kaut arī normālā sacensību režīmā tur būtu braukuši ar pilnu ātrumu. To var redzēt arī rezultātos,” stāsta Jarī.

Man jāsaka, ka Latvijā rallijs ir augstā līmenī. Tas ir labi noorganizēts un man bija prieks tajā piedalīties un saprast kādā līmenī mēs esam. Vienīgi žēl, ka Jānim Vorobjovam pirmajā rallija dienā bija tehniskas problēmas, un tādēļ man bija pārāk viegli uzvarēt šajā klasē, bet vienalga jāsaka, ka Latvijā ir ātras rallija ekipāžas,” pēc rallija finiša savu vērtējumu sniedz somu čempions.

Lai arī rallijā tehnisku defektu dēļ no cīņas izstājās “Skandi Auto Rally Team” ekipāža Jānis Kārkliņš / Jānis Krastiņš, ar Ivara Vasaraudža un Valda Spredža ekipāžas nopelnītajiem punktiem pietika, lai komandas vēsturei varētu pievienot vēl vienu godalgu – 1. vietu komandu ieskaitē rallijā “Talsi 2007”.

Pateicoties kompāniju “Parex Līzings”, “Baltijas Apdrošināšanas Nams”, “Pata AB” un “Vianor” atbalstam, pēc trijiem aizvadītiem LMT Latvijas rallija čempionāta posmiem rallija komanda “Skandi Auto Rally Team” ir līdere komandu ieskaitē, par 13 punktiem apsteidzot tuvāko sekotāju. Ekipāža Ivars Vasaraudzis / Valdis Spredzis ir līderi A Plus ieskaitē, bet somu ekipāža Jarī Ketomā / Mīka Teiskonens ar vienādu punktu skaitu dala 4. – 6. vietu N4 klasē. Savukārt ekipāža Jānis Kārkliņš / Jānis Krastiņš, neveiksmes dēļ rallijā “Talsi 2007” ir izkrituši no N3 klases līderu trijnieka.

Nākamais LMT Latvijas rallija čempionāta posms – rallijs “Cēsis 2007” notiks jūnija vidū Cēsīs un tuvākās apkaimes ceļos.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *