Sirmacis Vācijā piekāpjas Grjazinam, komandai dubultuzvara

Latvijas rallija komanda “Sports Racing Technologies” (SRT) izcīnījusi dubultuzvaru savā klasē Vācijas čempionāta posmā “ADAC Rallye Stemweder Berg 2015”, pirmo vietu izcīnot Vasīlijam Grjazinam, bet otro – Ralfam Sirmacim.

Startu Vācijas čempionāta asfalta posmā SRT komanda izmantoja, lai sagatavotos nākošnedēļ Beļģijā notiekošajām Eiropas čempionāta posmam “Kenotek Ypres Rally 2015”, kur startēs abas ekipāžas.

Sacensības Vācijā notika sestdien, kad tika veikti 14 ātrumposmi. SRT vienība savām mašīnām varēja izmēģināt dažādus regulējumus, kas noderēs startēšanai asfalta rallijā Beļģijā.

Ralfs Sirmacis/Artūrs Šimins (Peugeot 208 R2) vadību pārņēma pēc piektā ātrumposma, kad izstāšanos piedzīvoja sākotnējais sacensību līderis Dominiks Dinkels (Opel Adam R2). Diemžēl tobrīd Sirmača mašīnai sāka niķoties ātrumkārba – nedarbojās piektais pārnesums un mehāniķiem 18 minūšu laikā to vajadzēja nomainīt. Uz nākamā ātrumposma startu tika nokavētas 2 minūtes, kam sekoja 20 sekunžu sods un rezultātā vadību savā R2 klasē pārņēma Vasīlijs Grjazins/Dmitrijs Ļebediks (Peugeot 208 R2).

Grjazinam izdevās noturēt vadību pār Sirmaci, kurš finišēja nepilnas 10 sekundes aiz viņa. Kopējā ieskaitē Grjazins izcīnīja 12. vietu, kamēr Sirmacis palika 13. pozīcijā.

45. reizi notikušajā “ADAC Rallye Stemweder Berg 2015” uzvaru izcīnīja Fabians Kreims, kurš par 22 sekundēm apsteidza Marku Valenveinu. Viņi abi startēja ar jaunajām “Škoda Fabia R5” automašīnām. Tikmēr trešo vietu izcīnīja Rainers Nollers (Porsche 997 GT3), kurš uzvarētājam zaudēja vairāk nekā 3 minūtes.