Sirmacis: “Otrajā Īrijas rallija dienā pieļāvu vairākas kļūdas”

Pēc Eiropas rallija čempionāta (ERC) trešā posma “Circuit of Ireland” rezultātu koriģēšanas, Latvijas komandas SRT braucēji Vasīlijs Grjazins un Ralfs Sirmacis tikušie pie pozīcijām pirmā sešinieka beigās.

Sākotnēji tika ziņots, ka Grjazins ticis pie ceturtās vietas, bet Sirmacis ralliju noslēdzis piektais. Tomēr ceturto vietu guvis portugālis Diego Gago, kurš oficiālajos rezultātos rallija otrajā dienā neparādījās, tomēr patiesībā portugālis parādīja ļoti veiksmīgu sniegumu.

Vasīlijs Grjazins/Dmitrijs Lebediks (“Peugeot 208 R2”) izcīnīja piekto vietu, no sacensību uzvarētāja atpaliekot 3 minūtes un 37,6 sekundes, savukārt Ralfs Sirmacis/Artūrs Šimins (“Peugeot 208 R2”)ierindojās sestajā vietā, un viņus no komandas biedriem finišā šķīra 3 minūtes un 5 sekundes.

Abas ekipāžas ralliju sāka piesardzīgi, lai salīdzinātu savu ātrumu ar konkurentiem, taču turpinājumā sportisti spēja kāpināt tempu un pirmās dienas pēdējā ātrumposmā Sirmacis/Šimins bija ātrākie starp “Junior” ieskaites braucējiem.

“Circuit of Ireland” otrajā dienā ekipāžas startēja ar mainīgām sekmēm un saskārās ar dažādām problēmām, tomēr spēja pat uzlabot savas pozīcijas. Turklāt šī bija sportistu debija Ziemeļīrijas ceļos, un braucēji guvuši arī vērtīgu pieredzi startiem nākamajos asfalta rallijos.

Vasīlijs Grjazins: “Rallijs bija ļoti grūts, taču vienlaikus arī interesants – man patika visi ātrumposmi. Sacensību abās dienās izdarīju visu, ko spēju. Otrās dienas sākumā radās problēmas ar stūres iekārtu un ātrumkārbu, taču komandas mehāniķi tās veiksmīgi novērsa, un varējām turpināt cīņu. Īrijas ceļi ir ļoti īpatnēji, un esmu priecīgs, ka izdevās iztikt bez lielām kļūdām.”

Ralfs Sirmacis: “Šis bija tikai mans otrais asfalta rallijs, tāpēc laiks nav tik labs, taču mēs gatavojamies nākamajiem asfalta rallijiem. Uzdevums bija sacensības sākt uzmanīgi. Pirmās dienas beigās šajos ceļos jutos labāk un savu sniegumu spēju uzlabot, tomēr ātrumposmu laiki nebija tik labi, cik gribētos. Otrajā dienā pieļāvām vairākas kļūdas – vispirms 11. ātrumposmā nobraucām no trases, savukārt 15. ātrumposmā ieskrējām sienā un mums radās tehniskas problēmas, taču veiksmīgi nobraucām līdz finišam un guvām ļoti labu pieredzi.”

Ziemeļīrijā notiekošajā ERC posma “Junior” ieskaitē uzvarēja zviedru braucējs Emīls Berkvists (“Opel Adam R2”), kurš uzvaru izcīnīja arī pirmajā posmā “Rally Liepāja”. Otro vietu izcīnīja vācietis Marijans Grībels (“Opel Adam R2”), savukārt trešajā vietā ierindojās britu sportists Kriss Ingrams (“Peugeot 208 R2”).

Pēc aizvadītiem diviem posmiem ERC “Junior” ieskaites līderis ir Berkvists, kurš savācis maksimālo punktu skaitu – 78. otrajā vietā atrodas Ingrams (36 punkti), trešajā vietā ir Stīvs Roklands (33 punkti), bet ceturto vietu ieņem Sirmacis (32 punkti). Grjazins pēc diviem posmiem atrodas devītajā vietā čempionāta kopvērtējumā un viņa kontā ir 14 punkti.

“Sports Racing Technologies” (SRT) komanda šogad plāno piedalīties visos Eiropas rallija čempionāta junioru ieskaites posmos un cīnīties par augstākā kaluma godalgām sezonas kopvērtējumā. Kopumā ERC “Junior” rallija čempionāta kalendārā iekļauti seši ralliji, un kopvērtējumā tiks ieskaitīti četri labākie rezultāti.

Nākamais ERC posms notiks no 4. līdz 6. jūnijam Portugālē, un tas būs Azoru salās notiekošais grants rallijs “SATA Rallye Acores”. Tur uz starta plāno iziet arī “LMT Autosporta Akadēmijas” braucējs Emīls Blūms.

ERC “Junior” kopvērtējums pēc 2. posma:

1. Emil BERGKVIST (SWE), 78
2. Chris INGRAM (GBR), 36
3. Steve ROKLAND (NOR), 33
4. Ralfs SIRMACIS (LVA), 32
5. Marijan GRIEBEL (DEU), 30
6. Diogo GAGO (PRT), 25
7. Mattias ADIELSSON (SWE), 21
8. Jon ARMSTRONG (GBR), 14
9. Vasīlijs GRJAZINS (LVA), 14
10. Lukasz PIENIAZEK (POL), 6
11. Florin TINCESCU (ROU), 4
12. Aleksander ZAWADA (POL), 3
13. Rainer ROHTMETS (EST), 3
14. Calvin BEATTIE (IRL), 2
15. Gino BUX (BEL), 2
16. Wojciech CHUCHALA (POL), 1

Teksts: 4rati.lv / SRT
Foto: fiaerc.com

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *